Καψόνι Κλοπ σε Τσιμίκα

Η Λίβερπουλ έκανε το καθήκον της και κέρδισε με 3-0 την Μπέρνλι αποκτώντας σοβαρό προβάδισμα στην μάχη για την έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Ο Κώστας Τσιμίκας αγωνίστηκε στο παιχνίδι μπαίνοντας ως αλλαγή στο 92′ και πρόλαβε να αγωνιστεί ένα ολόκληρο λεπτό. Με αυτό, έφτασε συνολικά τα 4 στην φετινή σεζόν για το πρωτάθλημα, αφού είχε αγωνιστεί και άλλα 3 στην εντός έδρα ήττα από την Μάντσεστερ Σίτι τον Φεβρουάριο… Μιλάμε για λεπτά. Όχι ασίστ ή γκολ, αλλά ΛΕΠΤΑ!

Σε μία χρονιά όπου η Λίβερπουλ ήταν μέτρια έως κακή με πολλούς τραυματισμούς, ο Έλληνας διεθνής δεν πήρε καθόλου ευκαιρίες έστω και αν τα μπακ της ομάδας βολόδερναν.

Δεν μπορούμε να γνωρίζουμε τι σκέφτεται ο παίκτης, αλλά για το καλό του ίδιου όπως και της Εθνικής ομάδας, είναι αναγκαίο να βρει άμεσα ομάδα τη νέα σεζόν που να μπορεί να αγωνίζεται βασικός. Στη Λίβερπουλ δεν έχει θέση και αυτό είναι εδώ και καιρό ξεκάθαρο.