ΕΛΛΑΔΑ – SUPER LEAGUE

Όλες οι μεταγραφές στην Ελλάδα (Super League) για το Καλοκαίρι του 2018

Εδώ μπορείτε να δείτε όλες τις μεταγραφές για την μεταγραφική περίοδο του Καλοκαιριού 2018, που αφορούν την Ελλάδα και την Σούπερ Λιγκ. Στις λίστες δεν περιλαμβάνονται επιστροφές δανεικών παικτών (εκτός και αν ο παίκτης αναμένεται να αγωνιστεί για πρώτη φορά με την νέα του ομάδα), περιλαμβάνονται όμως οι αποκτήσεις νέων δανεικών παικτών. Όπου δεν υπάρχει κόστος σημαίνει οτι ο παίκτης αποκτήθηκε ως ελεύθερος ή χωρίς αντίτιμο. Στις στήλες αναφέρονται επίσης η ηλικία και θέση του κάθε παίκτη (Η-Θ), όπως επίσης και οι συμμετοχές/γκoλ με την εθνική του ομάδα, αν ο παίκτης είναι διεθνής.

 ΑΕΚ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Σ. Γιαννίκογλου
25-Τ
Ελλάδα
ΠΑΣ Γιάννινα
Χ. Αλμπάνης
24-Μ
Ελλάδα
Απόλλων Σμύρνης
400.000
Μ. Οικονόμου
26-Α
5/0
Ελλάδα
Μπάρι (ITA)
Δανεικός
Άλεφ
23-Μ
Βραζιλία
Απόλλων Λεμεσού (CYP)
Δανεικός
Ε. Πόνσε
21-Ε
Αργεντινή
Λιλ (FRA)
Δανεικός
Λ. Μπογέ
22-Ε
Αργεντινή
Θέλτα (ESP)
Δανεικός
Γ. Γιαννιώτας
25-Μ
9/2
Ελλάδα
Ρεάλ Βαγιαδολίδ (ESP)

 

 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Κ. Τζίνο
24-Μ
Αλβανία
Παναχαϊκή
Λ. Αστράς
21-Τ
Ελλάδα
Πανιώνιος
Χ. Ελ Χελουέ
24-Μ
15/3
Λίβανος
Χάλεσερ (GER)
Τζ. Άιλερς
30-Μ
Γερμανία
Βέρντερ (GER)
Κ. Σουλτς
29-Α
Γερμανία
Βίντερτουρ (SUI)
Β. Μάντζιος
35-Ε
7/0
Ελλάδα
Αιγάλεω
Γκ. Γκονζάλεζ
25-Μ
Ουρουγουάη
Αρσεναλ Σαραντί (ARG)
Α. Τζανετόπουλος
23-Α
1/0
Ελλάδα
ΑΕΚ
Τομάς
25-Μ
Βραζιλία
Σπορτ Ρετσίφε (BRA)
Γ. Βάρκας
20-Ε
Ελλάδα
Ολυμπιακός
Σικαμπάλα
32-Μ
32/2
Αίγυπτος
Αλ Ραέντ (KSA)
Δανεικός
Π. Τριάδης
26-Μ
Ελλάδα
Ξάνθη
Σ. Βλάχος
22-Α
Ελλάδα
Αιγινιακός
Β. Βάσιτς
28-Τ
Σερβία
Γκρασχόπερς (SUI)
Λ. Ρώσση
19-Α
Ελλάδα
Πεύκη
Γ. Κοντογιαννόπουλος
19-Μ
Ελλάδα
Πεύκη
Μ. Οριχουέλα
26-Α
Αργεντινή
Τέμπερλεϊ (ARG)
Α. Λούκιτς
24-Α
Σερβία
Μπράγκα (POR)
Δανεικός
Ζ. Πέντρο
25-Μ
Πορτογαλία
Λος Άντζελες (USA)
Δανεικός
Κ. Ντ’Ούρσο
21-Μ
Ιταλία
Άσκολι (ITA)
Δανεικός
Μ. Ντεφεδερίκο
29-Μ
2/1
Αργεντινή
Αλ Καούκμπ (KSA)
Ζ. Ακόστα
27-Μ
Αργεντινή
Ο’Χίγκινς (CHI)

 

 ΑΡΗΣ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Ν. Ντιγκινί
30-Μ
Γαλλία
Ατρόμητος
Γκ. Κλεμέντ
20-Ε
Γαλλία
Μενορά (FRA)
Θ. Ναζλίδης
31-Ε
Ελλάδα
Λάρισα
Χ. Κουέστα
27-Τ
Ισπανία
Βίσλα Κρακοβίας (POL)
Α. Μενέντεζ
27-Α
Ισπανία
Ρέους Ντεπορτίου (ESP)
Χ. Ματίγια
30-Μ
Ισπανία
Ταραγόνα (ESP)
Φ. Βέλεζ
27-Α
Ισπανία
Βίσλα Κρακοβίας (POL)
Μ. Γκαρσία
22-Μ
Αργεντινή
Αλκορκόν (ESP)
Δανεικός
Ν. Κολάσο
28-Μ
Αργεντινή
Χιμνάσια Λα Πλάτα (ARG)
Δανεικός
Ν. Μαρτίνεζ
31-Μ
Αργεντινή
Απόλλων Λεμεσού (CYP)
Δ. Κωνσταντινίδης
24-Α
Ελλάδα
Μπρέσια (ITA)
Χ. Γιουνές
32-Ε
11/0
Τυνησία
Αλ Αχλί Σπορτς (QAT)
Μ. Μπάσα
31-Μ
29/3
Αλβανία
Μπάρι (ITA)
Μ. Μάβραϊ
32-Α
43/3
Αλβανία
Αμβούργο (GER)
Π. Βιτόρ
20-Μ
Βραζιλία
Σπορτ Ρετσίφε (BRA)
Χ. Σταμπουλίδης
22-Μ
Ελλάδα
Κολούμπια Λάιονς (USA)
Μ. Σιώπης
24-Μ
Ελλάδα
Πανιώνιος
Μπ. Γκάμα
31-Μ
Πορτογαλία
Αλκορκόν (ESP)

 

 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Ν. Παπαδόπουλος
28-Τ
Ελλάδα
Λαμία
Μ. Ρόλε
33-Μ
Αργεντινή
Κέρκυρα
Φ. Μπέλοκ
25-Μ
Αργεντινή
Ιντεπεντιέντε (ARG)
Μ. Φερνάντεζ
28-Μ
Ισπανία
Μούρθια (ESP)
Β. Βλάχος
26-Α
Ελλάδα
Πανιώνιος
Χ.Λ. Βαλιέντε
27-Μ
Ισπανία
Γέιδα (ESP)
Χ. Τασούλης
27-Α
Ελλάδα
Πανιώνιος
Α. Μαρτίνεθ
27-Α
Ισπανία
Ρεάλ Σαραγόσα (ESP)
Λ. Σάλας
24-Μ
Αργεντινή
Σαν Μάρτιν (ARG)
Π. Ματρικάρντι
24-Α
Αργεντινή
Εσγκρίμα (ARG)
Γ. Μπαστιάνος
20-Μ
Ελλάδα
Βέροια

 

 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Α. Μούγιακιτς
23-Ε
Αυστρία
Ραπίντ Βιέννης (AUT)
Κ. Νσικουλού
26-Μ
Γαλλία
Πλατανιάς
Η. Γαρουφαλιάς
25-Μ
Ελλάδα
ΠΑΣ Γιάννινα
Ε. Κουλούρης
22-Ε
2/0
Ελλάδα
ΠΑΟΚ
Δανεικός
Μπ. Μέγκιερι
28-Τ
1/0
Ουγγαρία
Γκρόιτερ Φιρτ (GER)
Ρ. Ουγκράι
26-Ε
5/1
Ουγγαρία
Ντιοσγκιόρ (HUN)

 

 ΛΑΜΙΑ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Β. Πλιάτσικας
30-Α
5/0
Ελλάδα
Πλατανιάς
Βάντερσον
34-Α
Βραζιλία
Πλατανιάς
Ε. Δημούτσος
30-Μ
1/0
Ελλάδα
Πλατανιάς
Ντ. Επστάιν
32-Μ
Γερμανία
Κέρκυρα
Θ. Καραγκούνης
27-Μ
Ελλάδα
Τσβόλε (NED)
Γ. Μπαντής
33-Τ
Ελλάδα
Πανιώνιος
Π. Κάτσικας
19-Τ
Ελλάδα
Αναγέννηση Καρδίτσας
Χ. Καρυπίδης
36-Α
4/0
Ελλάδα
Πλατανιάς
Α. Πινιώτης
22-Α
Ελλάδα
Πανιώνιος
Γ. Σκόνδρας
28-Α
Ελλάδα
Χάμιλτον (SCO)
Τ. Καραμάνος
28-Ε
Ελλάδα
Φεϊρένσε (POR)
Ντ. Αντέτζο
29-Α
Νιγηρία
Κέρκυρα
Μπ. Σαράνοφ
31-Τ
1/0
Σερβία
Ραντνίτσκι Νις (SRB)
Λ. Ρομάνικ
20-Ε
Σερβία
Μπόρατς Τσάτσακ (SRB)
Φ. Μπερτόλιο
28-Μ
1/2
Αργεντινή
Ορντάμπασι (KAZ)
Χ. Μπαράλες
32-Ε
Αργεντινή
Χιμνάσια Λα Πλάτα (ARG)
Α. Οσμάν
31-Μ
Γκάνα
Πάρτικ Θιστλ (SCO)
Χ. Μαστούρ
20-Μ
1/0
Μαρόκο
Μίλαν (ITA)

 

 ΛΑΡΙΣΑ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Π. Κάσσος
27-Μ
Ελλάδα
Άρης
Ν. Καρανίκας
26-Α
Ελλάδα
ΠΑΣ Γιάννινα
Σ. Φριουί
27-Ε
Αλγερία
Μπλίντα (ALG)
Μπ. Μορσί
27-Ε
10/7
Αίγυπτος
Ζάμαλεκ (EGY)
Δανεικός
Α. Χαλάτσης
18-Μ
Ελλάδα
Δωτιέας Αγίας
Ν. Γκέκας
23-Τ
Ελλάδα
Αναγέννηση Καρδίτσας
Μ. Πετρόβικ
28-Μ
9/0
Π.Γ.Δ.Μ.
Σέπσι (ROU)
Χ. Γρομητσάρης
27-Α
Ελλάδα
Κέρκυρα
Λ. Μπάμπης
19-Μ
Ελλάδα
Ηρακλής Λάρισας
Σ. Σαχίτι
23-Μ
1/0
Κόσοβο
Σκεντερμπέου (ALB)
Πίτι
37-Μ
Ισπανία
Λαμία
Ε. Κρίστινσον
29-Τ
15/0
Ισλανδία
Εξελσιόρ (NED)
Π. Παϊτέρης
21-Τ
Ελλάδα
Απόλλων Λάρισας
Θ. Τριποτσέρης
32-Α
Ελλάδα
Λεβαδειακός
Μ. Μπέρτος
29-Α
Ελλάδα
Αστέρας Τρίπολης
Μ. Νούνιτς
25-Ε
Σλοβενία
Αλουμίνι (SVN)
Π. Κούνιτς
25-Μ
Βοσνία
Μπάνια Λούκα  (BIH)
Κ. Μπαργκάν
30-Μ
Ελλάδα
Άρης
Α. Κοέφ
26-Μ
Γαλλία
Μπρεστ (FRA)

 

 ΟΦΗ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Δ. Σωτηρίου
31-Τ
Ελλάδα
Λεβαδειακός
Τ. Παπάζογλου
29-Α
Ελλάδα
Απόλων Σμύρνης
Π. Δεληγιαννίδης
22-Α
Ελλάδα
ΠΑΟΚ
Δανεικός
Ν. Κοροβέσης
27-Μ
Ελλάδα
Πλατανιάς
Π. Κυριακίδης
27-Μ
Ελλάδα
Ατρόμητος
Β. Πλατέλλας
30-Μ
Ελλάδα
Άρης
Χ. Αραβίδης
31-Ε
5/1
Ελλάδα
ΑΕΚ
Χ. Νέιρα
29-Μ
Αργεντινή
Ατλέτικο Ζακατέπεκ (MEX)
Μ. Μεγιάδο
25-Μ
Αργεντινή
Τσακαρίτα Τζούνιορς (ARG)
Δανεικός
Ι. Σασί
27-Μ
Τυνησία
ΑΕΛ (CYP)
Μ. Μιχόγεβιτς
22-Α
1/0
Βοσνία
ΠΑΟΚ
Δανεικός

 

 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Ι. Μασούρας
22-Α
Ελλάδα
Λάρισα
1.000.000
Λ. Χριστοδουλόπουλος
32-Μ
32/1
Ελλάδα
ΑΕΚ
Α. Γιαννιώτης
26-Τ
2/0
Ελλάδα
Ατρόμητος
Β. Τοροσίδης
33-Α
95/10
Ελλάδα
Μπολόνια
Μ.Α. Γκερέρο
28-Ε
Ισπανία
Λεγκανές (ESP)
Δ. Μάνος
24-Ε
Ελλάδα
ΟΦΗ
Γ. Φετφατζίδης
28-Μ
25/3
Ελλάδα
Αλ Αχλί Τζέντα (KSA)
Μ. Καμαρά
21-Μ
Γουινέα
Αζαξιό (FRA)
2.250.000
Α. Μπουχαλάκης
25-Μ
Ελλάδα
Νότιγχαμ Φόρεστ (ENG)
Ντ. Ποντένσε
23-Μ
Πορτογαλία
Σπόρτινγκ (POR)
Ρ. Μιράντα
27-Α
Πορτογαλία
Γουλφς (ENG)
Δανεικός
Ζ. Σα
25-Τ
Πορτογαλία
Πόρτο (POR)
Δανεικός
Γ. Μεριάχ
25-Α
20/1
Τυνησία
Σφασιέν (TUN)
1.800.000
Γκιλιέρμε
27-Μ
Βραζιλία
Ντεπορτίβο Λα Κορούνια (ESP)
2.500.000
Μπ. Νάτχο
30-Μ
48 (1)
Ισραήλ
ΤΣΣΚΑ Μόσχας (RUS)
Α. Χασάν
25-Ε
18/5
Αίγυπτος
Μπράγκα (POR)
Δανεικός
Μ. Ναουέλ
22-Μ
Ισπανία
Μπαρτσελόνα (ESP)
Γ. Τουρέ
35-Μ
97 (19)
Ακτή Ελεφ.
Μάντσεστερ Σίτι (ENG)

 

 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Σ. Σιόντης
31-Μ
Ελλάδα
Κέρκυρα
Ζ.Μπ. Λεό
22-Ε
Γαλλία
Κισσαμικός
Σ. Κρίζμαν
29-Ε
Κροατία
Λάρισα
Γ. Λουκίνας
27-Ε
Ελλάδα
Καραϊσκάκης
Φ. Κάστρο
26-Μ
Κολομβία
Σερβέτ (SUI)
Γ. Παμλίδης
25-Ε
Ελλάδα
Κέρκυρα
Ο. Κούζικ
23-Μ
Ουκρανία
Σταλ (UKR)
Α. Κακουμπά
27-Α
3/0
Ουγκάντα
Φεϊρένσε (POR)
Γ. Ξύδας
21-Ε
Ελλάδα
Κισσαμικός
Γ. Μυστακίδης
24-Μ
Ελλάδα
Παναθηναϊκός
Δανεικός
Ν. Μιχαήλ
25-Τ
Κύπρος
Άρης Λεμεσού (CYP)
Δανεικός
Β. Νάουμετς
19-Μ
Ουκρανία
Ντιναμό Κιέβου (UKR)
Σ. Αθανασιάδης
29-Ε
12/0
Ελλάδα
Μακάμπι Χάιφα (ISR)

 

 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Μ. Ντε Ταντεό
24-Α
Γαλλία
Σεντάν (FRA)
Ρ. Άλμπεργκ
28-Μ
Ολλανδία
ΤΣΣΚΑ Σόφιας (BUL)
Σ. Τσιλούλης
23-Μ
Ελλάδα
Απόλλων Λάρισας
Γ. Μανθάτης
21-Μ
Ελλάδα
ΠΑΣ Γιάννινα
Δανεικός
Α. Κεϊτά
24-Μ
Μάλι
Αζαξιό (FRA)
Ζ. Μαγερμπέ
27-Τ
Γαλλία
Νταντί (SCO)
Ο. Καμαρά
26-Μ
Γαλλία
Λιόν Ντουσέρ (FRA)
Σ.Σ. Αλί
23-Μ
Γαλλία
Ζεμενοσιέν (FRA)
Λ.Γκ. Ντομίνγκες
30-Α
Βραζιλία
Σάο Καετάνο (BRA)
Β. Ρέντζας
26-Α
Ελλάδα
Λάρισα
Α. Κούρντι
27-Α
Σ. Αραβία
Αλ Αχλί Τζέντα (KSA)
Φ. Μανοϊλοβιτς
22-Τ
1/0
Σερβία
Χετάφε (ESP)
Δανεικός
Μ. Κότσιτς
28-Α
Σλοβενία
Μποέμιανς Πράγας (CZE)
Σ. Πίριζ
28-Μ
Ουρουγουάη
Λίβερπουλ Μοντεβιδέο (URU)
Ζ. Σεράφ
24-Μ
Αλγερία
Ταρμπ Πιρενέ (FRA)

 

 ΠΑΟΚ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Λ. Ζαμπά
20-Μ
Βραζιλία
Αχμάτ Γκρόζνι (RUS)
2.300.000
Ε. Χατσερίντι
31-Α
51/3
Ουκρανία
Ντιναμό Κιέβου (UKR)
Α. Τόσκα
26-Α
11/0
Ρουμανία
Μπενεβέντο (ITA)
Δανεικός
Π. Βέρνμπλουμ
32-Μ
51/2
Σουηδία
ΤΣΣΚΑ Μόσχας (RUS)
Ν. Καρέλης
26-Ε
18/3
Ελλάδα
Γκενκ (BEL)
Δανεικός
Τσ. Ακπόμ
23-Ε
Αγγλία
Σιντ Τρούιντεν (BEL)
1.000.000

 

 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Σ. Έρικσον
29-Μ
7/0
Σουηδία
Γκέτεμποργκ (SWE)
Α. Κόκκορης
20-Μ
Ελλάδα
Παναιγιάλειος
Χ. Αγρόδημος
23-Μ
Ελλάδα
Απόλλων Λάρισας
Ν. Γιαννακόπουλος
25-Τ
Ελλάδα
Κέρκυρα
Ν. Μανά
24-Μ
Αργεντινή
Σαν Μάρτιν (ARG)
Α. Καμαρά
25-Ε
16/4
Σιέρα Λεόνε
Χάκεν (SWE)
Α. Λουσέρο
33-Μ
Αργεντινή
Ξάνθη

 

 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Γ. Ζησόπουλος
34-Α
Ελλάδα
Απόλλων Σμύρνης
Σ. Όμο
33-Μ
Νιγηρία
Λαμία
Β. Μπάγιτς
31-Τ
Σερβία
Μπόρατς Τσάτσακ (SRB)
Β. Βούγιοβιτς
18-Τ
Μαυροβούνιο
Λόβτσεν (MNE)
Γ. Κρνέτα
26-Α
Σερβία
Ζίρα (AZE)
Θ. Παντελιάδης
31-Α
Ελλάδα
Λαμία
Τζ. Βίντεκερ
26-Μ
Ουγγαρία
Ουίπεστ (HUN)
Ντ. Μανγκά
29-Μ
11/2
Κεντρ. Αφρ. Δ.
Χαποέλ Ασκελόν (ISR)
Λ. Νανζές
24-Μ
1/0
Γουαδελούπη
Βαλενσιέν (FRA)
Μ. Στανόγεβιτς
30-Μ
Σερβία
Αστάνα (KAZ)

 

 ΞΑΝΘΗ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Ντ. Αλμέιντα
23-Α
Πορτογαλία
Μπράγκα (POR)
Δανεικός
Α. Κοβάσεβιτς
26-Μ
Σερβία
Χάουγκεσουντ (NOR)
Σ. Καντά
27-Μ
Γαλλία
Σατορού (FRA)
Ζ. Σαρπόνγκ
30-Μ
Ολλανδία
Ελάζιγκσπορ (TUR)

 

 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Α. Πούγγουρας
23-Α
Ελλάδα
Άρκα Γκντίνια (POL)
Ε. Παντελάκης
23-Α
Ελλάδα
Κισσαμικός
Η. Χατζηθεοδωρίδης
21-Α
Ελλάδα
Τσέλντεναμ (ENG)
Α. Καμπετσής
19-Ε
Ελλάδα
Μπορούσια Ντόρτμουντ (GER)
Μ. Σιφναίος
22-Ε
Ολλανδία
Γκόα (IND)
Φ. Μακέντα
27-Ε
Ιταλία
Νοβάρα (ITA)

Links

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018