ΚΥΠΡΟΣ – CYPRUS LEAGUE

Όλες οι μεταγραφές στην Κύπρο (Cyprus League) για το Καλοκαίρι του 2018

Εδώ μπορείτε να δείτε όλες τις μεταγραφές για την μεταγραφική περίοδο του Καλοκαιριού 2018, που αφορούν την Κύπρο και την Πρώτη Κατηγορία. Στις λίστες δεν περιλαμβάνονται επιστροφές δανεικών παικτών (εκτός και αν ο παίκτης αναμένεται να αγωνιστεί για πρώτη φορά με την νέα του ομάδα), περιλαμβάνονται όμως οι αποκτήσεις νέων δανεικών παικτών. Όπου δεν υπάρχει κόστος σημαίνει οτι ο παίκτης αποκτήθηκε ως ελεύθερος ή χωρίς αντίτιμο. Στις στήλες αναφέρονται επίσης η ηλικία και θέση του κάθε παίκτη (Η-Θ), όπως επίσης και οι συμμετοχές/γκoλ με την εθνική του ομάδα, αν ο παίκτης είναι διεθνής.

 

 ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Α. Χριστοδούλου
21-Τ
Κύπρος
Ομόνοια
Τόνιο
32-Τ
Ισπανία
Ρεάλ Σοσιεδάδ (ESP)
Μ. Γκονζάλεζ
33-Α
Ισπανία
Ρεάλ Σαραγόσα (ESP)
Ι. Σίλβα
22-Α
Βραζιλία
Ολυμπιακός (GRE)
Δανεικός
Φ. Γκαρσία
19-Μ
Αργεντινή
Λεγκανές (ESP)
Δανεικός
Ζ.Λ. Γκμπαγιαρά
26-Α
Ακτή Ελεφ.
Ταραγόνα (ESP)

 

 ΑΕΛ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Α. Ντα Σίλβα
35-Μ
Βραζιλία
Απόλλων Λεμεσού
Ν. Μυτίδης
27-Ε
32/5
Κύπρος
Κέρκυρα (GRE)
Μ. Αντάμοβιτς
27-Μ
Σερβία
Μπερόε (BUL)
100.000
Π. Πρότσεκ
23-Τ
Πολωνία
Κατοβίτσε (POL)
Κ. Μαρκόσκι
23-Μ
2/0
Π.Γ.Δ.Μ.
Ραμποτνίτσκι (FYR)
Μ. Ράσο
21-Α
Μαυροβούνιο
Ραμποτνίτσκι (FYR)
Ν. Τεϊσέιρα
28-Α
Γερμανία
Αρμίνια Μπίλεφελντ (GER)
Ρ. Χουράδο
32-Ε
Ισπανία
Άρκα Γκντίνια (POL)
Ζ. Γκαθτανάγκα
27-Μ
Ισπανία
Ταραγόνα (ESP)
Α. Μακρής
23-Μ
17/0
Κύπρος
ΑΠΟΕΛ
Δανεικός

 

 ΑΛΚΗ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Ντ. Τραϊτσέφσκι
28-Μ
5/0
Π.Γ.Δ.Μ.
Ραμποτνίτσκι (FYR)
Μ. Χριστοφή
25-Α
Κύπρος
Καρμιώτισσα
Δ. Κυπριανού
25-Μ
Κύπρος
Ερμής Αραδίππου
Μ. Σπόλιαριτς
21-Μ
Κύπρος
Απόλλων Λεμεσού
Δανεικός
Γ. Παναγή
23-Τ
Κύπρος
Ερμής Αραδίππου
Μ. Ηλία
22-Ε
Κύπρος
ΑΕΛ
Δανεικός
Σ. Κωνσταντίνου
21-Ε
Κύπρος
Αναγέννηση Δερύνειας
Α. Σταύρου
30-Μ
Κύπρος
Πάφος
Ρ. Ακόστα
29-Μ
12/0
Βενεζουέλα
Κάμπο Γκράντε (PAR)
Α.Γκ. Σαράντ
25-Μ
Γαλλία
Αναγέννηση Δερύνειας
Φ. Φλόρες
25-Α
Αργεντινή
Ντάγκλας Χέιγκ (ARG)
Ο. Στάροκιν
31-Μ
Βουλγαρία
Βιτόσα (BUL)
Ι. Κάρλος
29-Ε
Βραζιλία
Περσίγια (IDN)
Μ. Σίλβα
28-Ε
Βραζιλία
Μπόρνεο (IDN)
Ε. Μπελαμεϊρί
27-Μ
Αλγερία
Κονσταντίν (ALG)
Σ. Σερφά
34-Α
Αλγερία
Αμπάνο (ITA)
Α. Βασιλείου
21-Ε
Κύπρος
Χαλκάνωρας
Δανεικός

 

 ΑΝΟΡΘΩΣΗ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Ν. Εγγλέζου
25-Μ
4/0
Κύπρος
Άρης Λεμεσού
Μπ. Μικελτάτζε
21-Ε
Γεωργία
Ρουστάβι (GEO)
Μ. Φελγκέιρας
32-Τ
Πορτογαλία
Πάσος Φερέιρα (POR)
Κ. Σωτηρίου
22-Α
Κύπρος
Ολυμπιακός Λευκωσίας
Ν. Κατσαράβα
24-Ε
10/1
Γεωργία
Κορόνα (POL)
Ρ. Λαμπόρντε
30-Μ
Κολομβία
Κράσνονταρ (RUS)
Γκ. Κατσάρ
31-Μ
25/0
Σερβία
Άουγκσμπουργκ (GER)
Ντ. Στέμερ
21-Τ
Αυστρία
Βαλς Γκρινάου (AUT)
Β. Μπεσά
33-Α
Γαλλία
Καέν (FRA)
Ι. Βάργκιτς
31-Τ
3/0
Κροατία
Λάτσιο (ITA)
Δανεικός

 

 ΑΠΟΕΛ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Α. Κωνσταντίνου
26-Μ
Κύπρος
Ερμής Αραδίππου
Λ. Νατέλ
21-Μ
Βραζιλία
Φορταλέζα (BRA)
Δανεικός
Μ. Αλ Ταμάρι
21-Μ
Ιορδανία
Σαμπάμπ Αλ Ορντόν (JOR)
Καζού
23-Α
Βραζιλία
Σάντος (BRA)
Δανεικός
Τ. Ντε Βινσέντι
29-Μ
Αργεντινή
Αλ Αχλί Ντουμπάι (UAE)
Μπ. Κασίνι
21-Μ
Αργεντινή
Εστουντιάντες (ARG)
Δανεικός
Σ. Γκέντσογλου
28-Μ
Ελλάδα
Χάιντουκ Σπλιτ (CRO)
Ν. Μπάλογκ
22-Ε
2/0
Ουγγαρία
Παλέρμο (ITA)
Δανεικός
Ρέζα
31-Ε
44/16
Ιράν
Χέρενφεν (NED)

 

 ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Γ. Χατζηβασίλης
28-Μ
Κύπρος
Απόλλων Λεμεσού
Γ. Λοϊζου
26-Τ
Κύπρος
Οθέλλος Αθηαίνου
Γ. Ευσταθίου
25-Α
Κύπρος
Άρης Λεμεσού
Ρ. Τίντσου
31-Α
Ρουμανία
Μποτοσάνι (ROU)
Ζ.Β. Περέιρα
22-Α
Πορτογαλία
Ακαντέμικο Βιζέου (POR)
Α. Παχίπης
24-Μ
6/1
Κύπρος
Άρης Λεμεσού
Ε. Παβλόφ
27-Ε
Ουκρανία
Βάσας (HUN)
Β. Μπόλιεβιτς
30-M
8/0
Μαυροβούνιο
ΑΕΚ Λάρνακας
Β. Παπαφώτης
23-M
1/0
Κύπρος
ΑΠΟΕΛ
Νελσίνιο 
30-Α
Βραζιλία
Αρούκα (POR)
Μπ. Μιτρέα
31-Α
Ρουμανία
ΑΕΛ

 

 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Κ. Μπρου
30-Μ
14/1
Μαυριτανία
Ίπσουιτς (ENG)
Ρ. Σουμά
32-Α
4/0
Γουινέα
Μακάμπι Πετάχ Τίκβα (ISR)
Μ. Καραγιόλ
20-Μ
5/1
Γκάμπια
Ίπσουιτς (ENG)
Ντ. Ουεντραογκό
20-Μ
1/0
Μπ. Φάσο
Μονακό (FRA)
Ντ. Φοπαλά
21-Ε
Γαλλία
Ζόρια Λούγκανσκ (UKR)

 

 ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Β. Βολκόφ
32-Α
17/0
Μαυροβούνιο
Ραντ (SRB)
Ε. Χατζηφραγκίσκου
32-Τ
Κύπρος
Δόξα Κατωκοπιάς
Γ. Χριστοδούλου
21-Μ
Κύπρος
Πάφος
Ντ. Ντεβέσα
28-Μ
Ισπανία
Απόλλων Σμύρνης (GRE)
Ντ. Σωτηρίου
25-Α
Κύπρος
Αναγέννηση Δερύνειας
Η. Γεωργίου
21-Μ
Κύπρος
Αγία Νάπα
Κ. Μπανούσης
30-Ε
Ελλάδα
Σπάρτη (GRE)
Γ. Φιρινίδης
25-Τ
Ελλάδα
Απόλλων Λάρισας (GRE)
Μ. Πουτζιούρης
25-Μ
Κύπρος
Δόξα Κατωκοπιάς
Ι. Μαλόν
32-Α
Ισπανία
Ουέλβα (ESP)
Γ. Παπαδόπουλος
27-Τ
Κύπρος
Ανόρθωση
Ε. Σιλβέστρος
20-Μ
Κύπρος
Απόλλων Λεμεσού
Σ. Σακό
22-Α
Πορτογαλία
Κάλεφ (EST)
Κ. Νταβίντ
28-Μ
8/0
Ανγκόλα
Στούμπρας (LTU)
Ε. Γκουλόν
30-Μ
Γαλλία
Πάφος
Γ. Κατσιατή
22-Μ
Κύπρος
Διγενής Ορόκλινης
Μ. Δημητρίου
26-Α
Κύπρος
Ομόνοια
Δανεικός
Ν. Κιπιάνι
21-Μ
Ρωσία
Ομόνοια
Δανεικός
Κ. Πηλέας
20-Α
Κύπρος
Ανόρθωση
Δανεικός
Ίντιο
21-Ε
Βραζιλία
Σπορτ Ρεσίφε (BRA)
Γ. Μαύρου
24-Ε
Κύπρος
ΑΕΛ
Δανεικός
Σ. Κεϊτά
24-Ε
Γαλλία
Ρεντ Σταρ (FRA)
Μ. Εσομπέ
30-Ε
Καμερούν
Ρατσαμπούρι (THA)

 

 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Α. Φρανγκέσκου
22-Α
Κύπρος
Ομόνοια
Δανεικός
Τ. Παύλου
24-Α
Κύπρος
ΑΣΙΛ Λύσης
Ζ. Θεοδώρου
25-Μ
Κύπρος
Ερμής Αραδίππου
Κ. Χριστοφόρου
25-Α
1/0
Κύπρος
Άρης Λεμεσού
Ντ. Σικόρσκι
31-Ε
Αυστρία
Πάφος
Κ. Ονουέγκμπου
32-Ε
Νιγηρία
Ντούισμπουργκ (GER)
Ρ. Μαργκάσα
33-Μ
10/0
Κύπρος
Ομόνοια
Ι. Φούσταρ
29-Α
Κροατία
Αλ Αράμπι (QAT)
Ρ. Γκόλομπαρτ
26-Α
Ισπανία
Έλτσε (ESP)
Τ. Ντοβάλε
28-Μ
Ισπανία
Μπεγκαλούρου (IND)
Σ.Α. Κι
22-Μ
2/0
Μπ. Φάσο
Ομόνοια
Φ. Ντομίνγκεζ
27-Μ
Αργεντινή
Αλντοσίβι (ARG)
Γ. Αλβμπάγκε
36-Τ
4/0
Σουηδία
Ομόνοια
Δανεικός

 

 ΟΜΟΝΟΙΑ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Τ. Μέχιας
29-Τ
Ισπανία
Μίντλεσμπρο (ENG)
Τζ. Γκρίνιτζ
18-Ε
Αγγλία
Στόουκ (ENG)
Μ. Γκαφούρ
31-Α
Γαλλία
Αλμπαθέτε (ESP)
Φ. Χριστοδούλου
21-Α
Κύπρος
Εθνικός Ασσιάς
Ρ. Λοέ
28-Μ
12/0
Καμερούν
ΤΣΣΚΑ Σόφιας (BUL)
Χ. Εντρένα
22-Μ
Ισπανία
Ρούντες (CRO)
Χ. Ενρίκεζ
27-Μ
8/0
Μεξικό
Πουέμπλα (MEX)
Γ. Κούσουλος
22-Α
1/0
Κύπρος
Νέα Σαλαμίνα
200.000
Σ. Ζίβετς
27-Μ
Σλοβενία
Πιάστ (POL)
Χ.Α. Αλμπίν
32-Μ
1/1
Ουρουγουάη
Βερακρούζ (MEX)
Μ. Μότα
32-Α
1/0
Ιταλία
Αλμερία (ESP)
Ι. Λόπεζ
28-Α
Ισπανία
Σπόρτινγκ Χιχόν (ESP)
Α. Λόρα
31-Α
Ισπανία
Σπόρτινγκ Χιχόν (ESP)
Κ. Λόπεζ
21-Μ
Ισπανία
Λανγκρέο (ESP)
Κ. Μανρίκε
20-Α
Ισπανία
Ράγιο Βαγεκάνο (ESP)
Ζ. Γκόμεζ
20-Α
Ισπανία
Λέφσκι Σόφιας (BUL)
Φ. Πρτσε
22-Α
Κροατία
Ίστρα (CRO)
Ντ. Ραμίρεζ
25-Ε
17/4
Κόστα Ρίκα
Ντεπορτίβο Σαπρίσα (CRC)

 

 ΠΑΦΟΣ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Κ. Χολτ
25-Α
Σκωτία
Νταντί (SCO)
Ε. Πέτρου
21-Τ
Κύπρος
Εθνικός Ασσιάς
Α. Παναγιώτου
23-A
Κύπρος
Ομόνοια
Ζ. Φόλπρεχτ
27-Μ
Τσεχία
Νέφτσι Μπακού (CZE)
Λόραν
22-Α
Βραζιλία
Σάντο Αντρέ (BRA)
Ζ. Κολς
28-Μ
Βέλγιο
Βάσλαντ Μπέβερεν  (BEL)
Ρ. Ντέιμεκ
30-Α
Τσεχία
Κορόνα (POL)
Μπ. Ανγκούλο
25-Μ
Κολομβία
Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν (COL)
Γ. Αγγελόπουλος
20-Τ
Ελλάδα
Ολυμπιακός (GRE)
Α. Νέμετς
33-Ε
38/12
Σλοβακία
Ντιναμό Βουκουρεστίου (ROU)
Ζάντερ
30-Α
Βραζιλία
Απόλλων Λεμεσού
Φ. Ράσιτς
26-Ε
Κροατία
Άρσεναλ Τούλα (RUS)
Π. Λελιούκιν
20-Α
Ρωσία
Σπάρτακ Μόσχας (RUS)
Λουλίνια
28-Μ
Βραζιλία
Σαριάχ (UAE)
Λ. Πολίτσι
22-Μ
Βέλγιο
Ολυμπιακός Λευκωσίας
Δανεικός
Π. Μπάνγκαρντ
24-Α
Δανία
Ρόντα (NED)
Δανεικός
Ντ. Ζίβουλιτς 
26-Μ
Κροατία
Βικτόρια Πλζεν (CZE)
Μ. Σίροκ
27-Α
2/0
Σλοβενία
Ντομζάλε (SVN)
Α. Καρώ
22-Α
Κύπρος
Νέα Σαλαμίνα
Δανεικός
Ζ. Μαλ
27-Τ
Ελβετία
Ντάρμσταντ (GER)
Σ. Σουκού
19-Μ
Ολλανδία
Φεγενορντ (NED)

 

 ΕΝΠ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Μπ. Εκίθα
29-Α
Ισπανία
Ομόνοια
Σ. Ουντότζι
32-Ε
Βουλγαρία
Πλατανιάς (GRE)
Μπ. Κλέιμαν
28-Τ
1/0
Ισραήλ
Μπέιταρ Ιερουσαλήμ (ISR)
Σ. Ριέρα
31-Μ
Ισπανία
Σλασκ Βρότσλαφ (POL)
Χ. Χαμπαρτζουμιάν
28-Α
26/0
Αρμενία
Βάρνταρ (FYR)
Ρ. Γκραντ
23-Α
Η.Π.Α.
Κλίβελαντ (USA)
Ντάνκαν
33-Ε
13/4
Δανία
Πόγκον (POL)
Ο. Ρόουι
24-Μ
Αγγλία
Αγία Νάπα
Β. Βαλλιάνος
30-Α
Ελλάδα
Δόξα Δράμας (GRE)
Δ. Μουλαζίμης
26-Α
Κύπρος
Ολίμπια Ράντοτιν (CZE)
Α. Φράγκος
21-Μ
Κύπρος
Άρης Λεμεσού
Ε. Ενό
32-Μ
55/2
Καμερούν
Βίλεμ (NED)
Γ. Κόσιορεκ
24-Τ
Πολωνία
Άνκερ Βίζμαν (GER)
Α. Αγγελή
29-Α
11/0
Κύπρος
Απόλλων Λεμεσού
Μ. Ολίβα
28-Α
Αργεντινή
Τιμισοάρα (ROU)
Γκ. Ζάρατε
34-Ε
Αργεντινή
Λωζάννη (SUI)
Α. Σερμπάκοφ
20-Μ
Ρωσία
Αλασκέρτ (ARM)
Τζ. Ελ Ζέιν
26-Μ
Κύπρος
Εθνικός Άχνας
Γ. Πίττας
22-Μ
Κύπρος
Απόλλων Λεμεσού
Δανεικός
Α. Κυριάκου
24-Α
Κύπρος
Άρης Λεμεσού
Δανεικός
Ι. Μαϊσουράτζε
30-Μ
2/0
Γεωργία
Μπαλμαζουιβάρος (HUN)