ΚΥΠΡΟΣ – CYPRUS LEAGUE

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2021

ΚΥΠΡΟΣ – CYPRUS LEAGUE

Όλες οι μεταγραφές στην Κύπρο (Α’ Κατηγορία) για το Καλοκαίρι του 2021

Εδώ μπορείτε να δείτε όλες τις μεταγραφές για την μεταγραφική περίοδο του Καλοκαιριού 2021, που αφορούν την Κύπρο και την Πρώτη Κατηγορία. Στις λίστες δεν περιλαμβάνονται επιστροφές δανεικών παικτών (εκτός και αν ο παίκτης αναμένεται να αγωνιστεί για πρώτη φορά με την νέα του ομάδα), περιλαμβάνονται όμως οι αποκτήσεις νέων δανεικών παικτών. Το κόστος αναφέρεται σε ευρώ, και όπου υπάρχει κενό σημαίνει ότι ο παίκτης αποκτήθηκε ως ελεύθερος ή χωρίς αντίτιμο (Δαν = Δανεικός, εκ. = Εκατομμύρια, χ. = Χιλιάδες). Στις στήλες αναφέρονται επίσης η ηλικία και θέση του κάθε παίκτη (Η-Θ), όπως επίσης και οι συμμετοχές/γκoλ (Δ/Γ) με την εθνική του ομάδα, αν ο παίκτης είναι διεθνής.

 

 ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Ε. Κουρμπέλο
27-Α
Ισπανία
Λας Πάλμας (ESP)
Θ. Ιωσηφίδης
24-Ε
Κύπρος
Σ. Ραφαέλ (ESP)
Μ. Παπαστυλιανού
23-Τ
Κύπρος
Απόλλων Λ.
Β. Άλβες
30-Τ
Βραζιλία
Φαμαλίκαο (POR)
Γκ. Σίλντενφελντ
36-Α
29/1
Κροατία
Σίμπενικ (CRO)
Καζού
26-Α
Βραζιλία
Μπράγκα (POR)
Δαν.
Μ. Ράντουτ
31-Μ
2/0
Ρουμανία
Άστρα (ROU)
Σ. Γιαγκό
29-Α
50/0
Μπ. Φάσο
Καέν (FRA)
Γκ. Σίμιον
23-Μ
Ρουμανία
Στεάουα (ROU)
Δαν.
Μ. Σπόλιαριτς
24-Μ
12/0
Κύπρος
ΑΕΚ Λ.
Μ. Σλόγκαρ
21-Μ
Κροατία
Κουστόσια (CRO)
Τ. Κιρκιτάτζε
25-Μ
Γεωργία
Λοκομοτίβε (GEO)
Μ. Στεπίνσκι
26-Ε
4/0
Πολωνία
Λέτσε (ITA)
Δαν.
Σ.Γ. Μπαμπίτσκα
21-Ε
Γκαμπόν
Μπουενγκιντί (GAB)
Α.Μ. Μουσουντά
21-Α
Γκαμπόν
Μπουενγκιντί (GAB)
Μ. Γκαρσία
35-Μ
Ισπανία
Αλαβές (ESP)
Κ.Μ. Πακέ
33-Μ
Ρουάντα
Σεντ Ετιέν (FRA)
Φ. Ρονκάλια
34-Α
14/0
Αργεντινή
Οσασούνα (ESP)
Ντ. Πατσέκο
30-Μ
Ισπανία
Λογκρονιές (ESP)

 

 ΠΑΕΕΚ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Κ. Γιάνσεν
29-Μ
Ολλανδία
Ντόντρεχτ (NED)
Π. Πρότσεκ
26-Τ
Πολωνία
ΑΕΛ
Δαν.
Α. Κούρος
28-Α
Ελλάδα
Τέουτα (ALB)
Φ. Μακέντο
27-Ε
Βραζιλία
Κοβίλια (POR)
Μπ. Σουμαορό
25-Α
Γουινέα
Μάαστριχτ (NED)
Α. Νεοφύτου
23-Μ
Κύπρος
Καρμιώτισσα
Δαν.
Ν. Βαρέλα
30-Μ
Ουρουγουάη
Σαλαμίνα
Λ. Χατζηκωνσταντή
20-Α
Κύπρος
ΘΟΙ
Δ. Παρούτης
20-Μ
Κύπρος
Ανόρθωση
Δαν.
Κ. Ντίαζ
21-Μ
Βραζιλία
ΑΠΟΕΛ
Δαν.
Μ. Μπάμπιτς
23-Ε
Κροατία
ΑΕΛ
Δαν.
Ο. Τσόσιτς
29-Α
Σερβία
Λάρισα (GRE)
Λ. Ενό
29-Ε
Καμερούν
Κοβίλια (POR)
Α. Κομοδίκης
24-Μ
Κύπρος
Καρμιώτισσα
Δαν.

 

 ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Α. Καραμανώλης
20-Α
Κύπρος
Αγία Νάπα
Χ. Καλλής
23-Μ
Κύπρος
Ομόνοια Α.
Α. Οκκαρίδης
22-Ε
Κύπρος
ΘΟΙ
Μπένι
24-Μ
Πορτογαλία
Τσάβες (POR)
Μ. Στυλιανού
28-Α
6/0
Κύπρος
Καρμιώτισσα
Άβτο
30-Μ
3/0
Γεωργία
Λεϊσόες (POR)
Μ. Αντάμοβιτς
30-Μ
Σερβία
ΑΕΛ
Μπ. Κοβάτσεβιτς
25-Α
Σερβία
Πρόλετερ (SRB)
Κ. Λαφράνς
31-Α
40/5
Αϊτή
ΑΕΚ Λ.
Δ. Πρινιωτάκη
22-Τ
Κύπρος
ΑΠΟΕΛ
Ρ. Μπαλντέ
25-Ε
Γ. Μπισάου
Αλ Μερεϊχ (SUD)
Α. Ρόδενας
23-Ε
Ισπανία
Κόρδοβα (ESP)
Κ. Αντενόν
36-Α
70/2
Μπενίν
Αβράνς (FRA)
Τ. Ανάν
24-Μ
6/0
Μπενίν
Μένεμεν (TUR)
Ι. Σασί
30-Ε
Τυνησία
Καρμιώτισσα
Χ. Κυριάκου
32-Α
12/0
Κύπρος
ΑΕΛ

 

 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Α. Χριστοδούλου
24-Τ
Κύπρος
ΑΕΚ Λ.
Κ. Πηλέας
23-Α
Κύπρος
Ανόρθωση
Ζ. Φόλπρεχτ
30-Μ
Τσεχία
Ερμής
Φ. Τολμές
35-Ε
Γαλλία
ΑΕΚ Λ.
Α. Καρασάουσκς
29-Ε
25/1
Λετονία
Λιεπάγια (LVA)
Ζ. Άδωνη
22-Α
Κύπρος
ΑΣΙΛ
Θ. Ιωάννου
26-Α
5/0
Κύπρος
ΑΕΚ Λ.
Ι. Σαββίδης
20-Μ
Κύπρος
ΑΕΚ Λ.
Τ. Χαλ
24-Α
4/0
Λουξεμβούργο
Βίσλα (POL)
Σ. Ελουντού
27-Μ
3/0
Καμερούν
Ανόρθωση
Δαν.

 

 ΠΑΦΟΣ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Γ. Σεμέντο
27-Μ
2/0
Π. Ακρωτήρι
Γκρενόμπλ (FRA)
Ζ. Παλάσιος
27-Α
Κολομβία
Σάντα Φε (COL)
Ντ. Αουρέλιο
22-Μ
Βραζιλία
Εστορίλ (POR)
Μπ. Λέιτε
26-Μ
2/0
Π. Ακρωτήρι
Χάουγκεσουντ (NOR)
Ε. Μπαμπαγιάν
26-Μ
13/1
Αρμενία
Ρίγα (LVA)
Κ. Μπάιριτς
27-Α
3/0
Σλοβενία
Ολίμπια Λ. (SVN)
Δαν.
Ντ. Άντος
21-Τ
Αυστρία
Χορν (AUT)
Φ. Κοβάτσεβιτς
22-Ε
Κροατία
Σινσινάτι (USA)
Μ. Πάγιτς
22-Α
Κροατία
Σίμπενικ (CRO)
Μ. Αμπντουσαλάμοφ
18-Ε
Ρωσία
Ρόντινα (RUS)
Ζάιρο
29-Μ
Βραζιλία
Χάιντουκ (CRO)
600 χ.
Α. Μιχαήλ
21-Τ
Κύπρος
Καρμιώτισσα
Άιλτον
26-Α
Βραζιλία
 Μίντιλαντ (DEN)
Δ. Μουλαζίμης
29-Α
Κύπρος
ΕΝΠ
Β. Ντράγκομιρ
22-Μ
Ρουμανία
 Εντέλα (ITA)

 

 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Σ. Μουκτάρης
27-Α
Κύπρος
Δόξα Κ.
Α. Μονφέ
25-Μ
Γαλλία
Σαλαμίνα
Α. Μιχαήλ
18-Μ
Κύπρος
Διγενής
Χ. Φότι
20-Α
Κύπρος
Αλκή
Π. Γουίλσον
25-Ε
2/0
Λιβερία
Ποντμπεσκίτζιε (POL)
Ζ. Μαλ
30-Τ
Ελβετία
ΑΕΚ Λ.
Α. Κόβατς
21-Τ
Σλοβακία
Οθέλλος
Θ. Ανδρόνικου
20-Μ
Κύπρος
Κούρης
Ε. Μποβέδα
33-Α
Ισπανία
Ντεπορτίβο (ESP)
Ξ. Πηλαβάς
21-Α
Κύπρος
Χαλκάνορας
Μ. Χριστοδούλου
21-Μ
Κύπρος
Ακρίτας
Μ. Ντιάν
27-Α
Σενεγάλη
Σαρλερουά (BEL)
Α. Γουακασό
29-Μ
2/0
Γκάνα
Γκιμαράες (POR)

 

 ΟΜΟΝΟΙΑ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Π. Ψάλτης
25-Α
2/0
Κύπρος
Ολυμπιακός Λ.
120 χ.
Ε. Γιούστε
33-Α
Ισπανία
Απόλλων Λ.
Μ. Ντίσκερουντ
31-Μ
38/6
Η.Π.Α.
Ντενίζλισπορ (TUR)
Ι. Ατιεμγουέν
25-Μ
Νιγηρία
Ντιναμό Ζ. (CRO)
Δαν.
Φ. Μπασιρού
31-Μ
18/0
Κομόρες
Νότιγχαμ (ENG)
Π. Ζαχαρίου
25-Μ
8/1
Κύπρος
Ολυμπιακός Λ.
200 χ.
Φ. Ουζόχο
23-T
17/0
Νιγηρία
ΑΠΟΕΛ

 

 ΑΠΟΕΛ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Γκ. Κβιλιτάια
28-Ε
30/6
Γεωργία
Ανόρθωση
600 χ.
Α. Καρώ
25-Α
10/0
Κύπρος
Μαρίτιμο (POR)
Τ. Οκριασβίλι
29-Μ
46/12
Γεωργία
Ανόρθωση
Μ. Νταουσβίλι
32-Μ
40/0
Γεωργία
Ανόρθωση
Δ. Θεοδώρου
24-Μ
1/0
Κύπρος
ΕΝΠ
20 χ.
Ντανίλο
31-Μ
Βέλγιο
ΑΕΛ
80 χ.
Σ. Κίττος
19-Τ
Κύπρος
Καρμιώτισσα
Ι. Σεμπακέ
32-Α
7/0
Μαρόκο
Μαλάτιασπορ (TUR)
Α. Μάγκλιτσα
30-Ε
Κροατία
Καϊσέρισπορ (TUR)
Κ. Ντιαβαρά
21-Μ
Γαλλία
Ξυλοτύμπου
Λ. Σόουζα
31-Μ
Βραζιλία
Γκουοάν (CHN)
Λ. Νάτελ
24-Μ
Βραζιλία
Κορίνθιανς (BRA)
Δαν.
Σ. Σκουφέτ
25-Τ
Ιταλία
Ουντινέζε (ITA)
Κ. Μιντίκκης
32-Α
2/0
Κύπρος
Δόξα Κ.

 

 ΑΝΟΡΘΩΣΗ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Κ. Λάφερτι
34-Ε
83/20
Β. Ιρλανδία
Κιλμάρνοκ (SCO)
Ο. Ρουσιάς
29-Ε
8/0
Κύπρος
Ερμής
Μ. Ντέλετιτς
28-Μ
Σερβία
Λαμία (GRE)
Δαν.
Μ. Αντωνιάδης
31-Α
14/0
Κύπρος
ΑΕΚ Λ.
Λάζαρος
35-Μ
35/1
Ελλάδα
Ατρόμητος (GRE)
Α. Αβραάμ
34-Μ
44/5
Κύπρος
ΑΕΛ
Π. Αραγιούρι
31-Α
52/3
Φινλανδία
Πάφος
Ντ. Πόποβιτς
32-Μ
3/0
Σλοβενία
Κινγκντάο (CHN)
Α. Ουαρντά
28-Μ
30/1
Αίγυπτος
Βόλος (GRE)
Ν. Νινούα
22-Μ
Γεωργία
ΠΑΟΚ (GRE)
Δαν.

 

 ΑΕΛ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Κ. Ριστέφσκι
31-Α
45/0
Β. Μακεδονία
Ουίπεστ (HUN)
Φ. Μάζουρεκ
28-Μ
Αργεντινή
Παναιτωλικός (GRE)
Ρ. Μάζαν 
27-Α
11/0
Σλοβακία
Κάρβινα (CZE)
Ε. Εβόρα
22-Τ
Π. Ακρωτήρι
Άλκμαρ (NED)
Σ. Τσέποβιτς 
31-Ε
8/1
Σερβία
Μάλαγα (ESP)
Α. Ρέινολντς
25-Μ
Σκωτία
Καρμιώτισσα
Κ. Σωτηρίου
25-Α
5/0
Κύπρος
Ολυμπιακός Λ.
Α. Τσάβεζ
30-Ε
Αργεντινή
Ουρακάν (ARG)
Μπ. Πελέ
29-Μ
Γαλλία
Γκινγκάμπ (FRA)
Τ. Ντάφερφελντ
21-Α
Ολλανδία
Αϊντχόφεν (NED)

 

 ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Ρ. Μαρτίνεθ
37-Τ
Ισπανία
Οσασούνα (ESP)
Ν. Εγγλέζου
28-Α
4/0
Κύπρος
Δόξα Κ.
Τ. Σάντος
34-Μ
Βραζιλία
Ομόνοια
Α. Παρασκευάς
23-Τ
Κύπρος
Δόξα Κ.
Α. Γκαρσία
28-Α
Ισπανία
Βίσλα Πλοκ (POL)
Χ. Ρόμο
28-Ε
Βενεζουέλα
Καρμιώτισσα
Γκ. Λέντες
29-Μ
Πορτογαλία
Καστεγιόν (ESP)
Β. Ολατούντζι
22-Ε
Νιγηρία
Αλκή
Δαν.
Κ. Χριστοφόρου
28-Μ
2/0
Κύπρος
Σαλαμίνα
Μ. Ντέρμπισαϊρ
35-Ε
Αγγλία
Μακάρθουρ (AUS)
Θ. Σιάθας
23-Μ
Κύπρος
Σαλαμίνα
30 χ.
Χ. Μιλίσεβιτς
28-Α
Κροατία
Σαράγεβο (BIH)
Ρ. Μάμας
20-Μ
Κύπρος
ΣΠΑΛ (ITA)
Ι. Φαράζ
22-Μ
Γαλλία
Μουσκρόν (BEL)
Χ. Εσπινόσα
29-Μ
Ισπανία
Φουενλαμπράδα (ESP)
Ν. Τόμοβιτς
34-A
22/0
Σερβία
ΣΠΑΛ (ITA)
Κ. Σάντσεζ
22-Τ
Κούβα
Χιχόν (ESP)
Δαν.
Ρ. Ροζάλες
33-Α
88/2
Βενεζουέλα
Λεγκανές (ESP)
Α. Γκιούρτζο
30-Μ
20/3
Ουγγαρία
Όσιγεκ (CRO)

 

 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Χ. Μαυρίας 
27-Α
13/0
Ελλάδα
Ομόνοια
Μπ. Ζραντί 
28-Μ
10/1
Λίβανος
Χάιντουκ (CRO)
Ι. Κολ
28-Μ
Αργεντινή
Απόλλων (GRE)
Μ. Αμίνι
28-Μ
8/0
Αυστραλία
Άρχους (DEN)
Γουέλινγκτον 
26-Α
Βραζιλία
Ιστανμπούλσπορ (TUR)
Ρ. Ίνγκια
21-Μ
Γεωργία
Τέλαβι (GEO)
Α. Χαμάς
22-Α
Μαρόκο
Μπέβερεν (BEL)
Ρ. Γιάνγκα
29-Ε
22/12
Κουρασάο
Νάιμεχεν (NED)
Δαν.
Π. Τζούριν
20-Τ
Κροατία
Πετρίνια (CRO)
Ι. Ίλιεφ
22-Μ
1/0
Βουλγαρία
Τσέρνο Μόρε (BUL)
350 χ.
Α. Τζουμ
32-Μ
28/0
Καμερούν
Αλ Ραέντ (KSA)
Χ. Αλεσάμι
30-Α
31/0
Νορβηγία
Ροστόφ (RUS)
Λ. Στορ
23-Ε
Σλοβενία
Δυναμό (GER)
Δαν.
Χ. Αλμπάνης
27-M
Ελλάδα
ΑΕΚ (GRE)
Δαν.
Β. Γιοβάνοβιτς
25-Α
Σερβία
Μπορντό (FRA)

ΜΕΝΟΥ:

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2021