ΚΥΠΡΟΣ – CYPRUS LEAGUE

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2019

ΚΥΠΡΟΣ – CYPRUS LEAGUE

Όλες οι μεταγραφές στην Κύπρο (Α’ Κατηγορία) για το Καλοκαίρι του 2019

Εδώ μπορείτε να δείτε όλες τις μεταγραφές για την μεταγραφική περίοδο του Καλοκαιριού 2019, που αφορούν την Κύπρο και την Πρώτη Κατηγορία. Στις λίστες δεν περιλαμβάνονται επιστροφές δανεικών παικτών (εκτός και αν ο παίκτης αναμένεται να αγωνιστεί για πρώτη φορά με την νέα του ομάδα), περιλαμβάνονται όμως οι αποκτήσεις νέων δανεικών παικτών. Όπου δεν υπάρχει κόστος σημαίνει οτι ο παίκτης αποκτήθηκε ως ελεύθερος ή χωρίς αντίτιμο. Στις στήλες αναφέρονται επίσης η ηλικία και θέση του κάθε παίκτη (Η-Θ), όπως επίσης και οι συμμετοχές/γκoλ (Δ/Γ) με την εθνική του ομάδα, αν ο παίκτης είναι διεθνής.

 

 ΕΝΠ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Κ. Ροντρίγκες
23-Μ
Βραζιλία
Φεροβάριο (BRA)
Μ. Στσεπάνιακ
28-Μ
Πολωνία
Λέγκνιτσα (POL)
Δ. Θεοδώρου
22-Ε
Κύπρος
Ομόνοια Α.
Ο. Ρουσιάς
26-Ε
8/0
Κύπρος
ΑΕΚ Λ.
Ο. Σταρόκιν
32-Μ
Βουλγαρία
Αλκή
Ρ. Μιτρέφσκι
28-Α
Π.Γ.Δ.Μ.
Χάποελ Χ. (ISR)
Ε. Αγκιρί
21-Μ
Γκάνα
Τουμπίζ (BEL)
Δανεικός

 

 ΠΑΦΟΣ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Μ. Πανός
22-Α
Γαλλία
Σεντ Ετιέν (FRA)
Α. Ρούντκο
27-Τ
Ουκρανία
Ντιναμό (UKR)
Γ. Βαλεριάνος
27-Α
1/0
Ελλάδα
Ρίγα (LVA)
Σάνι
31-Μ
1/0
Νιγηρία
Σολτ Λέικ (USA)
Α. Κωνσταντίνου
27-Μ
Κύπρος
Ολυμπιακός Λ.
Βα
21-Ε
10/0
Ανγκόλα
Π. Λουάντα (ANG)
Τζ. Πάντσεον
33-Μ
Αγγλία
Χάντερσφιλντ (ENG)
Ν. Μπεσάρα
28-Μ
Σουηδία
Αλ Φέιχα (KSA)

 

 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Γ. Κοστόφσκι
32-Ε
13/2
Π.Γ.Δ.Μ.
Λουβεν (BEL)
Κ. Γκλομπάρ
30-Α
4/0
Μαρτινίκα
Τουρς (FRA)
Μιγκελίτο
29-Μ
Πορτογαλία
Αμαράντε (POR)
Δ. Χαραλάμπους
22-Μ
Κύπρος
Ομόνοια Α.
Δ. Κυπριανού
26-Μ
Κύπρος
Αλκή
Κ. Στρατηλάτης
31-Τ
Ελλάδα
Ονήσιλος
Ι. Μαρκόβσκι
22-Ε
Ουκρανία
Τρίκαλα (GRE)
Δανεικός

 

 ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Ρ. Ρουίζ
29-Α
Ισπανία
Γκιχουέλο (ESP)
Μ. Σπόλιαριτς
22-Μ
2/0
Κύπρος
Αλκή
Σ. Τάντι
20-Α
Αγγλία
Στόουκ (ENG)
Τζ. Κίβενι
20-E
Αγγλία
Λέστερ (ENG)
Ι. Φιόλιτς
23-Μ
Κροατία
Γκενκ (BEL)
Δανεικός

 

 ΑΕΛ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Ι. Κάρλος
30-Ε
Βραζιλία
Αλκή
Γκ. Γκαζαριάν
31-Μ
70/13
Αρμενία
Τσάβες (POR)

 

 ΑΝΟΡΘΩΣΗ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Μπ. Βργκοτς
30-Α
Κροατία
Νετάνια (ISR)
Θ. Βασιλακάκης
30-Μ
Ελλάδα
Ατρόμητος (GRE)
Γ. Γκαλίτσιος
33-Α
Ελλάδα
Μουσκρόν (BEL)
Γκ. Λόρια
33-Τ
48/0
Γεωργία
Μαγδεμβούργο (GER)
Τ. Οκριασβίλι
27-Μ
36/9
Γεωργία
Κράσνονταρ (RUS)
Γ. Σέλιν
31-Α
15/1
Ουκρανία
ΜΤΚ (HUN)
Ρ. Μαργκάσα
33-M
17/0
Κύπρος
Σαλαμίνα
50.000
Κ. Αρτυματάς
26-M
34/0
Κύπρος
ΑΠΟΕΛ
80.000
Γ. Χατζηβασίλης
29-M
Κύπρος
Δόξα Κ.
Γ. Παπαδόπουλος
28-Τ
Κύπρος
Ερμής
Μ. Στυλιανού
26-Α
6/0
Κύπρος
Απόλλων Λ.
Μ. Νταουσβίλι
30-Μ
34/0
Γεωργία
Χαλάντας (HUN)
Γ. Μανθάτης
22-Μ
Ελλάδα
Πανιώνιος (GRE)
Δανεικός
Μπ. Σαντίκ
33-Ε
12/1
Φινλανδία
Ταραγόνα (ESP)
Ν. Καλτσάς
29-Α
Ελλάδα
Αστέρας (GRE)

 

 ΑΠΟΕΛ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Ο. Μάτιτς
29-Μ
Σερβία
Αούστρια (AUT)
Δανεικός
Κ. Λαφράνς
29-Α
33/5
Αϊτή
ΑΕΛ
Λ. Χαλένιους
30-Ε
Σουηδία
Σούντσβαλ (SWE)
250.000
Ντ. Μιχαϊλοβιτς
28-Μ
Ελβετία
Λουγκάνο (SUI)
Β. Μπέλετς
29-Τ
13/0
Σλοβενία
Σαμπντόρια (ITA)
Άλεφ
24-Μ
Βραζιλία
ΑΕΚ (GRE)
Δανεικός
Ζοαοζίνιο
30-Α
Πορτογαλία
Τοντέλα (POR)
Χ. Σιέλης
19-Α
Κύπρος
Σριούσμπερι (ENG)
Α. Πάβλοβιτς
26-Ε
5/0
Σερβία
Ραπίντ (AUT)
Δανεικός
Β. Σάβιτς
29-Α
Σερβία
Ε. Αστέρας

 

 ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Μ. Χαραλάμπους
26-Μ
Κύπρος
Μίσιγκαν (USA)
Ντ. Τραϊτσέφσκι
29-M
5/0
Π.Γ.Δ.Μ.
Αλκή
Μ. Χριστοφή
25-Α
Κύπρος
Αλκή
Κ. Μιντίκκης
30-Α
Κύπρος
Σαλαμίνα
Καρλάο
33-Ε
Βραζιλία
Πράτσουαπ (THA)
Ζ. Βαλέντε
25-Μ
Πορτογαλία
Βιζέλα (POR)
Λ. Μπραμπίγια
24-Μ
Βραζιλία
Απόλλων Λ. (GRE)
Ντ. Ντερβίτ
31-Α
Γαλλία
Μπρέντα (NED)
Μέσκα
26-Μ
Γ. Μπισάου
Μπερόε (BUL)

 

 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Β. Μπεσάτ
33-Α
Γαλλία
Ανόρθωση
Ντ. Αγκίρε
29-Μ
Ισπανία
Σαραγόσα (ESP)
Ζ. Μαλ
28-Τ
Ελβετία
Πάφος
Σ. Βολοτίνεν
21-Τ
Φινλανδία
Βάσαν (FIN)
Γ. Γιαννιώτας
26-M
9/2
Ελλάδα
ΑΕΚ (GRE)
Α. Σάλαϊ
21-Α
Ουγγαρία
Μεζοκόβεσντ (HUN)
Σ. Γκακπέ
32-Μ
44/4
Τόγκο
Σ. Μπριζ (BEL)
Ρ.Τ. Εμπιντά
21-Μ
Γαλλία
Όσιγεκ (CRO)
Ε. Ενσουέ
30-Α
18/9
Ι. Γουινέα
ΑΠΟΕΛ
Ντ. Καρ
26-Ε
Τρινιντάδ
Σάμροκ (IRL)

 

 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Ε. Ενό
33-Μ
55/2
Καμερούν
ΕΝΠ
Γ. Οικονομίδης
29-Μ
12/0
Κύπρος
Ανόρθωση
Π. Μπάιζα
28-Τ
Σλοβακία
Βέιλε (DEN)
Κίκο
26-Α
Πορτογαλία
Αρούκα (POR)
Μ. Κίρεφ
30-Τ
Βουλγαρία
Ντρίτα (KOS)
Φ. Κα
23-Μ
Καμερούν
Λεϊρία (POR)
Β. Κυριάκου
25-Μ
Κύπρος
Α. Δερύνειας
Τ. Αζουλάο
31-Ε
Βραζιλία
Π. Λουάντα (ANG)
Ρ. Ακόστα
30-Μ
12/0
Βενεζουέλα
Αλκή
Π. Ψάλτης
23-Α
Κύπρος
Ερμής
Π. Ζαχαρίου
23-Μ
Κύπρος
Πάφος
Σαμπίνια
27-Α
5/0
Γ. Μπισάου
Μεσίνα (ITA)
Ο. Σιντιμπέ
34-Α
5/0
Γουινέα
Μπεζί (FRA)
Λαντρί
22-Μ
Καμερούν
Αλκάινς (POR)
Μπ. Χαμντί
28-Μ
Αλγερία
Σαμπάιλ (AZE)
Ντ. Ντουβεντρού
30-Μ
Μαρτινίκα
Σαμπάιλ (AZE)
Ζ. Αγιτέ
34-Ε
24/6
Τόγκο
Κέσλα (AZE)

 

 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Τ. Κίσσας
31-Τ
12/0
Κύπρος
Απόλλων Λ.
Σ. Τσαμπούρης
33-Α
Ελλάδα
Λεβαδειακός (GRE)
Κ. Παναγή
23-Μ
Κύπρος
Άρης Λ.
Σ. Μαριάνοβιτς
32-Μ
Σερβία
Ακτόμπε (KAZ)
Τζ. Σίμπσον
31-Ε
Αγγλία
Λέιτον (ENG)
Ζ. Λόπεζ
27-Α
Ισπανία
Αντάρβε (ESP)
Μπ. Λαμπό
32-Α
Βέλγιο
Σερκλ Μπριζ (BEL)
Μ. Κορντέιρο
26-Α
Βραζιλία
Βιζέλα (POR)

 

 ΟΜΟΝΟΙΑ

Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Ζ. Περέιρα
23-Α
Πορτογαλία
Δόξα Κ.
Μ. Λούφτνερ
25-Α
1/0
Τσεχία
Κοπεγχάγη (DEN)
Δανεικός
Τ. Σάντος
32-Ε
Βραζιλία
Σαλαμίνα
Α. Λανγκ
26-Α
26/1
Ουγγαρία
Κλουζ (ROU)
Χ. Κυριακίδης
20-T
Κύπρος
Άρης Λ.
Β. Γκόμες
32-Μ
Πορτογαλία
Άβες (POR)
Ρ. Άλβες
24-Μ
Πορτογαλία
Φελγκέιρας (POR)
Φ. Ουζόχο
21-Τ
13/0
Νιγηρία
Ανόρθωση
Δανεικός
Ν. Παναγιώτου
19-Μ
Κύπρος
Ανόρθωση
Μ. Ορτέγκα
28-Μ
Κολομβία
Μπανίγιας (UAE)
Χ. Εζρά
30-Μ
9/1
Ισραήλ
Μπερ Σεβά (ISR)
Ε. Μποτεάκ
32-Μ
Γαλλία
Μπρίσμπεϊν (AUS)
Γ. Λέτσιακς
29-Α
Τσεχία
Λοκομοτίβα (CRO)
Μ. Φεντόρ
34-Ε
51/11
Βενεζουέλα
Μπενγκαλούρου (IND)