ΚΥΠΡΟΣ – CYPRUS LEAGUE

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2020

ΚΥΠΡΟΣ – CYPRUS LEAGUE

Όλες οι μεταγραφές στην Κύπρο (Α’ Κατηγορία) για το Καλοκαίρι του 2020

Εδώ μπορείτε να δείτε όλες τις μεταγραφές για την μεταγραφική περίοδο του Καλοκαιριού 2020, που αφορούν την Κύπρο και την Πρώτη Κατηγορία. Στις λίστες δεν περιλαμβάνονται επιστροφές δανεικών παικτών (εκτός και αν ο παίκτης αναμένεται να αγωνιστεί για πρώτη φορά με την νέα του ομάδα), περιλαμβάνονται όμως οι αποκτήσεις νέων δανεικών παικτών. Όπου δεν υπάρχει κόστος σημαίνει οτι ο παίκτης αποκτήθηκε ως ελεύθερος ή χωρίς αντίτιμο. Στις στήλες αναφέρονται επίσης η ηλικία και θέση του κάθε παίκτη (Η-Θ), όπως επίσης και οι συμμετοχές/γκoλ (Δ/Γ) με την εθνική του ομάδα, αν ο παίκτης είναι διεθνής.

 

 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Γκονσάλο
34-Μ
Πορτογαλία
Εστορίλ (POR)
Γκόμπα
28-Ε
Πορτογαλία
Φελγκέιρας (POR)
Τ. Γκόρουπετς
27-Α
Κροατία
Ρούντες (CRO)
Μ. Περατικός
21-Α
Κύπρος
Αγία Νάπα
Α. Κουμής
23-Μ
Κύπρος
ΕΝΠ
Γ. Ντόλεζαλ
27-Ε
Κροατία
Χορν (AUT)
Μ. Σάβιτς
26-Α
Σερβία
Ζάπρεσιτς (CRO)

 

 ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Α. Μακρής
25-Μ
23/0
Κύπρος
ΑΠΟΕΛ
Σ. Σπιρόφσκι
30-Μ
31/1
Β. Μακεδονία
Χάποελ (ISR)
Γ. Τούνκενς
22-T
Βέλγιο
Άντβερπ (BEL)
Ν. Γκαρσία
26-Μ
Ισπανία
Σανταντέρ (ESP)
Τ. Χέιτλι
31-Μ
Αγγλία
Πιάστ (POL)
Ε. Μαρτίνεζ
25-Α
Ισπανία
Γρανάδα (ESP)

 

 ΑΠΟΕΛ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Κ. Αποστολάκης
21-Α
Ελλάδα
Παναθηναϊκός (GRE)
Ρ. Σάντος
22-Α
Βραζιλία
Φλαμένγκο (BRA)
Δανεικός
Α. Τσιλιγγίρης
20-Α
Ελλάδα
Άρης (GRE)
Β. Κλωναρίδης
28-Ε
Βέλγιο
ΑΕΚ (GRE)
Μ. Σίλβα
25-Τ
Πορτογαλία
Γκιμαράες (POR)
Φ. Ουζόχο
22-Τ
16/0
Νιγηρία
Ομόνοια
Μ. Λούντεμο
26-Μ
Νορβηγία
Ρόζενμποργκ (NOR)
Μπ. Σαχάρ
31-Ε
44/8
Ισραήλ
Μπερ Σεβά (ISR)
Δανεικός
Ντ. Εντονγκαλά
29-Μ
1/0
Δ. Κονγκό
Κασίμπασα (TUR)
Ο. Ατζίλι
27-Μ
2/0
Ισραήλ
Μακάμπι (ISR)
Κ. Ντίας
20-Μ
Βραζιλία
Παρανά (BRA)
Ε. Ενσουέ
31-Α
18/9
Ι. Γουινέα
Απόλλων Λ.
Α. Ζόρζε
26-Α
Πορτογαλία
Σετούμπαλ (POR)
Ανουάρ
25-Μ
2/0
Μαρόκο
Παναθηναϊκός (GRE)
Δανεικός
Α. Ζεράλντες
29-Α
Πορτογαλία
Μακάμπι (ISR)
Α. Νούχιου
31-Ε
15/2
Κόσοβο
Σέφιλντ Γ. (ENG)

 

 ΠΑΦΟΣ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Ρ.Χ. Μέρφι
22-Ε
Αγγλία
Ντέρμπι (ENG)
Γ. Κβίντα
23-Α
Τσεχία
Νάιμεχεν (NED)
Κ. Σάις
28-Α
Κολομβία
Ι. Μεντεγίν (COL)
Δανεικός
Γ. Μάνιον
22-Τ
Αγγλία
Χαλ (ENG)
Μ. Ακαλέ
23-Μ
Η.Π.Α.
Βιγιαρεάλ (ESP)
Ζ. Αουρέλιο
32-A
Πορτογαλία
Γκιμαράες (POR)
Ντ. Γιάνοφ
20-Μ
Ρωσία
Ρίγα (LVA)
Ο. Κούζικ
25-Μ
Ουκρανία
Απόλλων (GRE)
Τζ. Έβανς
22-Μ
Ουαλία
Μάνσφιλντ (ENG)
Δανεικός
Ν. Φορ
28-Μ
Ολλανδία
Κάλμπα (UAE)
Σ. Χάτσινσον
31-Μ
Αγγλία
Σέφιλντ Γ. (ENG)

 

 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Β. Κρεάν
31-Ε
Γαλλία
Λε Μαν (FRA)
Βινίσιους
34-Μ
Βραζιλία
Ολυμπιακός Λ.
Ν. Βαρέλα
29-Μ
Ουρουγουάη
ΕΝΠ
Μπρένο
25-Α
Βραζιλία
Αφρικέν (TUN)
Ζ. Ερές
30-Α
Βέλγιο
Ουίπεστ (HUN)
Θ. Μπέριος
30-Α
Ελλάδα
Κισβάρντα (HUN)
Α. Κονφέ
24-Μ
Γαλλία
Λε Μαν (FRA)
Α. Νέμετς
35-Ε
43/13
Σλοβακία
Πάφος
Μπ. Οσέι
25-Μ
Γκάνα
Κοϊμπρα (POR)
Π. Τσμοφς
30-Α
Τσεχία
Τέπλιτσε (CZE)
Α. Ανδρέου
26-Μ
Κύπρος
Αγία Νάπα
Μπ. Σανκό
28-Μ
17/0
Γουινέα
Άσκολι (ITA)
Κ. Ονησιφόρου
27-T
Κύπρος
Κούρης
Τ. Βάγκνερ
30-Ε
Τσεχία
Μλάντα (CZE)
Ε. Μποντιόνγκ
23-Μ
Καμερούν
Ξυλοτύμπου
Κ. Μόντες
23-M
Ισπανία
Μπανταλόνα (ESP)
Δανεικός

 

 ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Σ. Μουκτάρης
26-Α
Κύπρος
Ολυμπιακός Λ.
Ν. Εγγλέζου
27-Μ
4/0
Κύπρος
Ανόρθωση
Α. Κομοδίκης
23-Μ
Κύπρος
ΑΣΙΛ Λύσης
Γ. Οικονομίδης
30-Μ
12/0
Κύπρος
Ολυμπιακός Λ.
Τ. Ταϊουό
35-Α
54/5
Νιγηρία
Ροβανιέμι (FIN)
Χ. Φιρμίνο
32-Α
Πορτογαλία
Εστορίλ (POR)
Ντ. Σισκόφσκι
25-Τ
Β. Μακεδονία
Ραμποτνίτσκι (MKD)
Κ. Ολιβέιρα
24-Μ
1/0
Π. Ακρωτήρι
Οτάβα (USA)
Α. Καραμοκό
21-Μ
Ακτή Ελεφ.
Σεπτέμβρι (BUL)
Α. Πάντιτς
28-A
Σερβία
Ντιναμό (UKR)
Κίκας
22-Ε
Πορτογαλία
Βιλαφρανκένσε (POR)

 

 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Χ. Καπάρτης
29-Ε
Κύπρος
ΑΣΙΛ Λύσης
Δ. Κυριακίδης
34-Τ
Ελλάδα
Παναιτωλικός (GRE)
Γ. Χατζηβασίλης
30-Μ
Κύπρος
Ανόρθωση
Α. Κωνσταντίνου
28-Μ
Κύπρος
Πάφος
Ν. Μπαράνοφ
28-Α
38/0
Εσθονία
Αλασκέρτ (ARM)
Ι. Σασί
29-Μ
Τυνησία
Λαμία (GRE)
Α. Ρέινολντς
24-Μ
Σκωτία
Σαλαμίνα
Α. Παχίπης
26-Μ
Κύπρος
Ολυμπιακός Λ.
Ι. Τούμπας
21-Ε
Κύπρος
ΑΕΚ Λ.
Δανεικός

 

 ΑΕΛ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Β. Παπαφώτης
25-Μ
2/0
Κύπρος
Δόξα Κ.
Έουλερ
25-Α
Βραζιλία
Φεροβιάρια (BRA)
Σ. Ριέρα
33-Μ
Ισπανία
ΕΝΠ
Μ. Μπάμπιτς
22-Ε
Κροατία
Καρβίνα (CZE)
Μπ. Σάντος
27-Α
Βραζιλία
Φερέιρα (POR)
Ντανίλο
30-Μ
Βέλγιο
Ντ. Μινσκ (BLR)

 

 ΑΝΟΡΘΩΣΗ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Σ. Ελουντού
26-Μ
3/0
Καμερούν
Σαλαμίνα
Α. Κορέια
28-Α
Βραζιλία
Σαλαμίνα
Χ. Χαμπαρτζουμιάν
30-Α
35/3
Αρμενία
ΕΝΠ
Τζ. Χουσμπάουερ
30-Μ
21/1
Τσεχία
Δυναμό (GER)
Δ. Παρούτης
19-Μ
Κύπρος
Νοβάρα (ITA)
Μ. Μανιάς
30-Ε
1/0
Ελλάδα
Πόγκον (POL)
Ντ. Μίχα
28-Μ
4/0
Ισραήλ
Μακάμπι (ISR)
Α. Τσουρ
22-Τ
Ισραήλ
Ρανάνα (ISR)
Δανεικός
Α. Χρυσοστόμου
19-Μ
Κύπρος
Σαμπντόρια (ITA)
Γκ. Κβιλιτάια
27-Ε
23/6
Γεωργία
Γάνδη (BEL)
Δανεικός

 

 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Α. Παναγιώτου
25-Α
1/0
Κύπρος
ΕΝΠ
Γ. Μαλεκκίδης
23-E
Κύπρος
Άρης Λ.
Μπ. Νταμπό
32-Ε
Γαλλία
Νέφτσι (AZE)
Ν. Ντιγκινί
32-E
Γαλλία
Άρης (GRE)
Ντ. Λάρσον
33-Μ
5/0
Σουηδία
Άρης (GRE)
Φ. Κατελάρης
24-Μ
7/1
Κύπρος
Ζαλάεγκερζεγκ (HUN)
Α. Γιοβάνοβιτς
28-Τ
1/0
Σερβία
Ντεπορτίβο (ESP)

 

 ΕΝΠ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Π. Κυνηγόπουλος
24-M
Ελλάδα
Παναχαϊκή (GRE)
Χ. Φελίπε
33-Μ
Βραζιλία
Μπάνγκου (BRA)
Κ. Ιρέπ
25-Α
2/0
Γουαδελούπη
Χάβρη (FRA)
Α. Λουσέρο
35-Μ
Αργεντινή
Παναιτωλικός (GRE)
Π. Φαν Άνχολτ
29-Α
Ολλανδία
Μπρέντα (NED)
Ζ. Μπαλοτέλι
31-Ε
Βραζιλία
Σιτσουάν (CHN)

 

 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Ε. Σαλί
28-M
38/4
Καμερούν
Σέπσι (ROU)
Ν. Μιχαήλ
27-Τ
1/0
Κύπρος
Αστέρας (GRE)
Δανεικός
Κ. Μανρίκε
22-Α
Ισπανία
Ομόνοια
Χ. Καραδάης
21-Τ
Κύπρος
ΑΣΙΛ Λύσης
Η. Γαρουφαλιάς
27-Μ
Ελλάδα
Ατρόμητος (GRE)
Τζ. Φαν Κέσελ
27-Μ
24/8
Κουρακάο
Τρέντσιν (SVK)
Ο. Χανί
21-Μ
Ιορδανία
ΑΠΟΕΛ
Δανεικός
Ο. Σαντάνα
29-Μ
Ισπανία
Λέγκνιτσα (POL)
Χ. Τσολάκης
19-Μ
Κύπρος
Απόλλων Λ.
Σ. Κοστόφ
29-Ε
3/0
Βουλγαρία
Λέφσκι (BUL)
Ν. Μίλετιτς
29-Α
2/0
Σερβία
Κορόνα (POL)
Κ. Σαρφό
25-Μ
1/0
Γκάνα
Μάλμε (SWE)

 

 ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Α. Αντωνίου
21-Τ
Κύπρος
Ομόνοια
Άιρτον
30-Μ
Βραζιλία
Φλουμινένσε (BRA)
Ο. Ρουσιάς
28-Ε
8/0
Κύπρος
ΕΝΠ
Σ. Παντελή
21-Μ
Κύπρος
ΑΕΛ
Δανεικός
Π. Λέμος
27-Α
Πορτογαλία
Πενιαφέλ (POR)
Κ. Χολτ
27-Α
Σκωτία
Κουίν ΟΣ (SCO)
Λ. Σιντιμπέ
23-Μ
Γουινέα
Μπεσέλιτζα (ALB)
Π. Κυριακίδης
29-Α
Ελλάδα
Απόλλων (GRE)
Ν. Χούμπιγιαρ
19-Ε
Βοσνία
Γκόριτσα (SVN)

 

 ΟΜΟΝΟΙΑ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡΟΗΓ. ΟΜΑΔΑ
ΚΟΣΤΟΣ
Φ. Παπουλής
35-M
12/2
Κύπρος
Απόλλων Λ.
Κίκο
27-Α
Πορτογαλία
Ολυμπιακός Λ.
150.000
Μ. Ντούρις
32-Ε
47/5
Σλοβακία
Ανόρθωση
Κ. Σένε
19-Μ
Νιγηρία
Γιουβέντους (ITA)
Δανεικός
Ε. Ασαντέ
32-Μ
2/0
Γκάνα
Αλ Φουζαϊράχ (UAE)
Α. Σέχου
27-Μ
27/0
Νιγηρία
Μπούρσασπορ (TUR)

ΜΕΝΟΥ:

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2020