ΚΥΠΡΟΣ – TOP LEAGUE

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2022

ΚΥΠΡΟΣ – TOP LEAGUE

Όλες οι μεταγραφές στην Κύπρο (Top League) για το Καλοκαίρι του 2022 (2022 / 2023)

Εδώ μπορείτε να δείτε όλες τις μεταγραφές για την μεταγραφική περίοδο του Καλοκαιριού 2022, που αφορούν την Κύπρο και την Top League. Στις λίστες δεν περιλαμβάνονται επιστροφές δανεικών παικτών (εκτός και αν ο παίκτης αναμένεται να αγωνιστεί για πρώτη φορά με την νέα του ομάδα), περιλαμβάνονται όμως οι αποκτήσεις νέων δανεικών παικτών. Το κόστος αναφέρεται σε ευρώ, και όπου υπάρχει κενό σημαίνει ότι ο παίκτης αποκτήθηκε ως ελεύθερος ή χωρίς αντίτιμο (Δαν = Δανεικός, εκ. = Εκατομμύρια, χ. = Χιλιάδες). Στις στήλες αναφέρονται επίσης η ηλικία και θέση του κάθε παίκτη (Η-Θ), όπως επίσης και οι συμμετοχές/γκoλ (Δ/Γ) με την εθνική του ομάδα, αν ο παίκτης είναι διεθνής.

 

 ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛΩΡΑΚΑΣ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡ. ΟΜΑΔΑ
Ι. Κατσιάμης
19-Α
Κύπρος
Ολυμπιάς
Κ. Καραγιάννης
22-Α
Κύπρος
Ολυμπιακός Λ.
Χ. Εράσο
32-Μ
Ισπανία
Λεγκανές
Γκ. Βισεντίνι
22-Τ
Βραζιλία
Κορίνθιανς
Πεντρίνιο
20-Μ
Βραζιλία
Πόντε Πρέτα
Δαν.
Ζ. Καρπίνα
22-Μ
Βραζιλία
Ναούτικο
Ι. Σαραβάνια
26-Α
Κροατία
Αούστρια Κ.
Ντ. Αραούζο
23-Μ
Βραζιλία
Μπραζίλια
Α. Γκονζάλες
37-Μ
Ισπανία
ΑΕΚ Λ.
Ρ. Βαράντα
19-Ε
Βραζιλία
Τσαπεκοένσε
Δαν.
Σ. Φοφανά
20-Α
Γαλλία
Ροστόκερ
Β. Πογκέν
21-Α
Γαλλία
Επινάλ
Ι. Πικής
22-Ε
Κύπρος
Σαλαμίνα
Δαν.
Χ. Πάζαρος
19-Τ
Κύπρος
Ύψωνας
Ρ. Ραμίρες
21-Ε
Βραζιλία
Πόντε Πρέτα
Δαν.
Γ. Βασιλείου
20-Α
Κύπρος
Σέγκεντ

 

 ΕΝΠ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡ. ΟΜΑΔΑ
Π. Παναγιώτου
25-Τ
Κύπρος
ΠΑΕΕΚ
Ο. Ρουσιάς
30-Ε
9/0
Κύπρος
Ανόρθωση
Μπ. Μιχαϊλοβιτς
31-Ε
Σερβία
Ζβιέζντα
Ι. Κόστιτς
27-Τ
Σερβία
Μλάντοστ
Μ. Γεβρέμοβιτς
26-Α
1/0
Σερβία
Γιάβορ
Φ. Λόπεθ
27-Μ
Ισπανία
Καμπάλα
Σ. Βούκτσεβιτς
25-Μ
Μαυροβούνιο
Καμπάλα
Μ. Έμαν
22-Α
Ρουμανία
Ντιναμό Β.
Γ. Λέβι
23-Ε
Ισραήλ
Χασαρόν

 

 ΠΑΦΟΣ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡ. ΟΜΑΔΑ
Ζ. Πέντρο
20-Μ
Βραζιλία
Παραναένσε
Δαν.
Μπ. Ταβάρες
20-Ε
Πορτογαλία
Βαρζίμ
Μ. Δημητρίου
30-Α
3/0
Κύπρος
ΠΑΕΕΚ
Ζουνίνιο
27-Α
Βραζιλία
Ζόρια
Μ. Τάνκοβιτς
27-Μ
5/0
Σουηδία
AEK
Π. Πελάζιο
22-Μ
Πορτογαλία
Μαρίτιμο
Δαν.
Λ. Χαραμπάτζε
22-Α
3/0
Γεωργία
Ντιναμό Τ.
250 χ.
Ζ. Ικοκό
28-Α
7/0
Δ. Κονγκό
Λουντογκόρετς
Ο. Ολαθάμπαλ
33-Τ
Ισπανία
Εσπανιόλ

 

 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡ. ΟΜΑΔΑ
Χ. Καιρίνος
40-Τ
Κύπρος
ΑΕΖ
Μ. Τζανακάκης
30-Α
Ελλάδα
Ξάνθη
Τ. Ποντστάφσκι
27-Μ
Πορτογαλία
Μπνέι
Γ. Χούσμπαουερ
32-Μ
21/1
Τσεχία
Ανόρθωση
Β. Μεντιμόρετς
26-Α
Κροατία
Άραντ
Μ. Κνόμπλοχ
30-Τ
Τσεχία
Λίμπερετς
Σ. Κουλιμπαλί
28-E
Ακτή Ελεφ. 
Σαχέλ
Μ. Ελ Αλουσί
28-Μ
Ολλανδία
Ραμπάτ
Α. Αβραάμ
35-Μ
49/5
Κύπρος
Ανόρθωση
Μ. Λούκοφ
29-Τ
5/0
Βουλγαρία
Άρντα
Ρ. Γκραντινάρου
27-Μ
Ρουμανία
Ντιναμό Β.
Α. Σπόλιαριτς
27-Τ
Κύπρος
Σαλαμίνα
Θ. Ανδρόνικου
21-Μ
Κύπρος
Ολυμπιακός Λ.
Σ. Κουλιμπαλί
28-Ε
Ακτή Ελεφ.
Σαχέλ
Ν. Καλτσάς
32-Μ
Ελλάδα
Ανόρθωση
Τ. Χούμποτσαν
37-Α
73/0
Σλοβακία
Ομόνοια
Σ. Μπεν Σαλάμ
21-Μ
Ολλανδία
Φόλενταμ
Ντ. Μαλόουν
33-Α
12/0
Σουρινάμ
Μπρέντα
Α. Ντουμπιά
23-Μ
Ακτή Ελεφ.
Πετάχ Τίκβα
Δαν.
Γ. Οικονομίδης
32-Μ
12/0
Κύπρος
Δόξα Κ.
Α. Μίκο
22-Α
Αλβανία
Εργοτέλης
Ε. Σελάγια
35-Ε
Αργεντινή
Νταμάκ
Μ. Ντούρις
34-Ε
59/7
Σλοβακία
Άχνα

 

 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡ. ΟΜΑΔΑ
Χ. Καπαρτής
31-Ε
Κύπρος
ΠΑΕΕΚ
Θ. Ιωάννου
27-Α
5/0
Κύπρος
Άχνα
Α. Καρτασιάν
25-Α
1/1
Αρμενία
Νόα
Ε. Σακί
26-Μ
Γκάνα
Αφουλά
Φ. Ντουράνσκι
31-Μ
Β. Μακεδ.
Εγκνάτια
Θ. Λιασίδης
25-Α
Κύπρος
Ερμής
Β. Γιόβκοβιτς
21-Ε
Σερβία
Πάντσεβο
Α. Καπετάνοβιτς
20-Μ
Σερβία
Ζέμουν
Ζ. Ντεζιρέ
25-Ε
19/1
Αϊτή
Ουράρτου
Τσαρλς
28-Τ
Βραζιλία
Βιζέλα
Βίκτορ
27-Μ
Βραζιλία
Βλάζνια
Γ.Ντ. Γκεριέ
33-Α
55/10
Αϊτή
Βίτσιστα
Π. Πουέρτας
27-Α
Ισπανία
Φουενλαμπράδα

 

 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡ. ΟΜΑΔΑ
Ν. Μελίσσας
29-Τ
Ελλάδα
Παναιτωλικός
Σ. Φιάκας
23-Μ
Κύπρος
Αλκή
Γ. Κατσικάς
32-Α
Ελλάδα
Λοκομοτίβ Σ.
Ρ. Οφορί
29-Α
Γκάνα
Βιζέλα
Α. Φράγκος
25-Μ
Κύπρος
Άρης
Ζ. Μαντζέκ
34-Μ
47/0
Καμερούν
Κοτσαέλισπορ
Β. Κλίμοβιτς
26-Μ
25/1
Λευκορωσία
Γκιρμότ
Τ. Σάντος
35-Μ
Βραζιλία
ΑΕΚ Λ.
Τσ. Μπάνζα
24-E
3/0
Ανγκόλα
Ξυλοτύμπου
Ν. Ντάτκοβιτς
29-Α
Κροατία
Μιραντές
Σ. Λιμπομπέ
31-Μ
Βέλγιο
Λιρς
Ντ. Ντορεγκαράι
30-Ε
Αργεντινή
Ισμαϊλι

 

 ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡ. ΟΜΑΔΑ
Μ. Χαραλάμπους
29-Μ
Κύπρος
ΠΑΕΕΚ
Χ. Χατζηπασχάλης
23-Μ
Κύπρος
Σαλαμίνα
Ντ. Μεσέν
23-Α
Κόστα Ρίκα
Ζελεντόν
Μπ. Καμαρά
28-Μ
Γαλλία
Μπομπινί
Α. Βρίκκης
21-Μ
Κύπρος
Μέστρε
Βοζίνια
36-Τ
59/0
Π. Ακρωτήρι
ΑΕΛ
Ζ. Ρονταγέγκα
21-Ε
Κολομβία
Α. Κάλι
Δαν.
Α. Κούρος
29-Α
Ελλάδα
ΠΑΕΕΚ
Ι. Καργκμπό
22-Ε
Βέλγιο
Τσέλιε
Δαν.

 

 ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡ. ΟΜΑΔΑ
Κ. Πηλέας
24-Α
Κύπρος
Άχνα
40 χ.
Κ. Στρούσκι
21-Μ
Πολωνία
Γιαγκελόνια
400 χ.
Ζ.Λ. Κονάν
21-Μ
Ακτή Ελεφ.
Αμπενγκούρου
Ι. Γιαντάλ
20-Α
Καμερούν
Αγία Νάπα
20 χ.
Γ.Ντ. Λομ
20-Α
Γαλλία
Ρεν
Μ. Μαγιαμπέλα
26-Μ
Ν. Αφρική
Φαρένσε
Κ. Ετσπόζιτο
18-Μ
Ισπανία
Μαρμπέγια
Τζ. Σόκε
27-Μ
Σλοβακία
Κιριάτ
200 χ.
Γ. Γκομίς
30-Ε
Σενεγάλη
Γκινγκάμπ
Ο. Οφορνάντου
19-Α
Νιγηρία
Γουίν
Λ. Μπένγκτσον
24-Μ
Σουηδία
Χάκεν

 

 ΑΕΛ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡ. ΟΜΑΔΑ
Α. Μακρής
27-Ε
24/0
Κύπρος
Ολυμπιακός Λ.
Χ. Μπάστο
29-Α
Πορτογαλία
Νέφτσι
Μουριέλ
35-Τ
Βραζιλία
Φλουμινένσε
Π. Λουκά
22-Ε
Κύπρος
Αχυρώνας
Ζ. Κασά
25-Μ
Γαλλία
Πο
Ε. Σιλβέστρος
24-Μ
Κύπρος
Καρμιώτισσα
Β. Κοντινέλα
20-Μ
Ιταλία
Καζάλε
Α. Κατσανίκλιτς
31-Μ
21/3
Σουηδία
Χάιντουκ
Κ. Μιραλάς
35-Μ
60/10
Βέλγιο
Μορεϊρένσε
Τζ. Σίλβα
28-Α
Βραζιλία
Μπάια
Μ. Ολιβέιρα
28-Τ
Πορτογαλία
Μορεϊρένσε
Π. Φιλίποβιτς
32-Α
Γερμανία
ΛΑΣΚ
Α. Τσιμπολά
27-Μ
1/0
Δ. Κονγκό
Γκεντσλέρ
Λ. Πάβλοβιτς
21-Μ
Σερβία
Παρτιζάν

 

 ΑΠΟΕΛ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡ. ΟΜΑΔΑ
Α. Μούγιανιτς
21-Μ
Σουηδία
Έστερ
Δαν.
Ντάλσιο
26-Μ
Γ. Μπισάου
Ιωνικός
Χ. Κρέσπο
35-Α
Ισπανία
ΠΑΟΚ
Β. Μπέλετς
32-Τ
18/0
Σλοβενία
Σαλερνιτάνα
Α. Χριστοδούλου
25-T
1/0
Κύπρος
Άχνα
23 χ.
Μ. Ηλία
26-E
12/1
Κύπρος
Άχνα
Δαν.
Μ. Σούσιτς
32-Α
9/0
Βοσνία
Κλουζ
Μαρκίνιος
25-Μ
Βραζιλία
Κουιαμπά
Φ. Φεράρι
30-Α
Αργεντινή
Βόλος
70 χ.
Ντ. Ντουμπραβάνου
21-Α
3/0
Μολδαβία
Τζένοα
Δαν.
Λ. Βιγιαφάνες
31-Μ
Αργεντινή
Παναθηναϊκός
Γκ. Κοσταντίνοφ
32-Μ
35/3
Βουλγαρία
Τούλα
Ντ. Μπλουμ
31-Μ
Γερμανία
Μπόχουμ
Λ. Ντβάλι
27-Α
25/1
Γεωργία
Φερεντσβάρος
Ρ. Μορέιρα
20-Μ
Πορτογαλία
Σπόρτινγκ

 

 ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡ. ΟΜΑΔΑ
Ι. Κάσας
21-Α
Ισπανία
Μάλαγα
Ο. Σανχούρχο
36-Μ
Ισπανία
Οσασούνα
Κ. Πίριτς
28-Τ
6/0
Βοσνία
Γκιόζτεπε
Μπ. Γκάμα
35-Μ
Πορτογαλία
Άρης
Ρ. Λόπες
31-Ε
Πορτογαλία
Λέγκια
Μ. Γκόρντιτς
22-Τ
1/0
Σερβία
Ε. Αστέρας
Δαν.

 

 ΟΜΟΝΟΙΑ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡ. ΟΜΑΔΑ
Μπρούνο
28-Μ
Βραζιλία
Σέριφ
Α. Μαθιους
30-Α
14/0
Ουαλία
Τσάρλτον
Ν. Μίλετιτς
31-Α
3/0
Σερβία
Παρτιζάν
Μπ. Μπάρκερ
26-Μ
Αγγλία
Ρέντινγκ
Ρ. Μπέζους
32-Μ
24/5
Ουκρανία
Γάνδη

 

 ΑΝΟΡΘΩΣΗ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡ. ΟΜΑΔΑ
Τζ. Πάντσεον
36-Μ
Αγγλία
Πάφος
Ν. Μιχαήλ
29-Τ
12/0
Κύπρος
ΑΠΟΕΛ
Άβτο
31-Μ
3/0
Γεωργία
Δόξα Κ.
Μ. Αντωνίου
28-M
12/0
Κύπρος
ΑΕΛ
Κίκο
29-Α
Πορτογαλία
Ομόνοια
Κ. Νινγκά
29-M
18/5
Τσαντ
Ανζέ
Β. Χαρογιάν
30-Α
68/3
Αρμενία
Κάντιθ
Μ. Μπαϊζίνιο
33-Α
Πορτογαλία
Φερέιρα
Ε. Φερέιρα
25-Μ
Πορτογαλία
Φερέιρα
Ντ. Ράντονιτς
32-Ε
Κροατία
Τιαντζίν
Ε. Σάμπο
31-Μ
18/0
Σλοβακία
Ρίζεσπορ

 

 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ

 
Η-Θ
Δ/Γ
ΧΩΡΑ
 
ΠΡ. ΟΜΑΔΑ
Βα
24-Μ
31/2
Ανγκόλα
Πάφος
Κ. Πεϊζότο
22-Τ
Ανγκόλα
Ονήσιλος
Ε.Χ. Μπα
29-Μ
2/0
Μαυριτανία
Γκινγκάμπ
Ε. Καμπράλ
23-Α
Πορτογαλία
Ζ. Γκάλεν
Π. Αρτυματάς
24-Α
Κύπρος
Ανόρθωση
Δ. Πινακάς
21-Ε
Ελλάδα
Ολυμπιακός
Δαν.
Γ. Λοϊζου
30-Τ
Κύπρος
Ομόνοια Μ.
Ι. Σαχάρ
21-Μ
Ισραήλ
Πετάχ Τίκβα
Δαν.
Μ. Πιμπερνέ
32-Α
Γαλλία
Μάλαγα
Ε. Χέντι
29-Ε
Νιγηρία
Αλ Χαζέμ
Δαν.
Ρέσιο
31-Μ
Ισπανία
Λεγκανές

ΜΕΝΟΥ:

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2022

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΣΤΟ SPORTDATA