BUNDESLIGA

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ – BUNDESLIGA

Πρόγραμμα, βαθμολογία και αποτελέσματα του Γερμανικού Πρωταθλήματος Μπουντεσλίγκα για την σεζόν 2019 – 2020.

#
Π
Β
ΣΥΝΟΛΟ
ΕΝΤΟΣ
ΕΚΤΟΣ
1
ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ
11
25
8-1-2
24-11
+13
4-1-1
15-8
4-0-1
9-3
2
ΛΕΙΨΙΑ
11
21
6-3-2
29-12
+17
2-2-1
10-6
4-1-1
16-6
3
ΜΠΑΓΕΡΝ
11
21
6-3-2
29-16
+13
4-1-1
19-6
2-2-1
10-10
4
ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ
11
21
6-3-2
20-12
+8
3-2-1
10-6
3-1-1
10-6
5
ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ
11
20
6-2-3
16-14
+2
3-0-2
8-8
3-2-1
8-6
6
ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ
11
19
5-4-2
23-15
+8
4-1-0
15-3
1-3-2
8-12
7
ΣΑΛΚΕ
11
19
5-4-2
20-14
+6
2-3-1
9-8
3-1-1
11-6
8
ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ
11
18
5-3-4
17-15
+2
2-3-1
9-7
3-0-2
8-8
9
ΑΪΝΤΡΑΧΤ
11
17
5-2-4
21-16
+5
4-2-0
15-6
1-0-4
6-10
10
ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ
11
17
4-5-2
11-10
+1
2-3-1
5-5
2-2-1
6-5
11
ΟΥΝΙΟΝ
11
13
4-1-6
13-17
-4
3-0-3
8-9
1-1-3
5-8
12
ΧΕΡΤΑ
11
11
3-2-6
17-21
-4
2-0-3
9-12
1-2-3
8-9
13
ΒΕΡΝΤΕΡ
11
11
2-5-4
18-24
-6
1-2-2
7-11
1-3-2
11-13
14
ΦΟΡΤΟΥΝΑ
11
11
3-2-6
15-19
-4
2-1-2
6-6
1-1-4
9-13
15
ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ
11
10
2-4-5
13-24
-11
1-2-2
7-10
1-2-3
6-14
16
ΜΑΪΝΤΣ
11
9
3-0-8
12-30
-18
2-0-3
8-9
1-0-5
4-21
17
ΚΟΛΩΝΙΑ
11
7
2-1-8
10-23
-13
1-0-4
5-10
1-1-4
5-13
18
ΠΑΝΤΕΡΜΠΟΡΝ
11
4
1-1-9
11-26
-15
1-0-5
7-14
0-1-4
4-12
  • Πρωταθλητής – Champions League
  • Champions League
  • Europa League
  • Προκριματικά Europa League
  • Play-Out Υποβιβασμού
  • Υποβιβασμός

(Σε περίπτωση τελικής ισοβαθμίας ομάδων, μετράει η συνολική διαφορά τερμάτων)

 

ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΡΟΣΤΕΡ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΤΗΣ ΜΠΟΥΝΤΕΣΛΙΓΚΑ:

 

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΤΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2019 ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

 

ΣΚΟΡΕΡ
ΛΕΒΑΝΤΟΦΣΚΙ (Μπάγερν Μονάχου) 16
ΒΕΡΝΕΡ (Λειψία) 11
ΧΕΝΙΝΓΚΣ (Φορτούνα Ντίσελντορφ) 9
ΠΑΣΙΕΝΣΙΑ (Άιντραχτ Φρανκφούρτης) 6
ΠΕΤΕΡΣΕΝ (Φράιμπουργκ) 6

 

ΑΣΙΣΤ
ΑΖΑΡ (Μπορούσια Ντόρτμουντ) 6
ΜΙΛΕΡ (Μπάγερν Μονάχου) 6
ΣΑΝΤΣΟ (Μπορούσια Ντόρτμουντ) 5
ΤΟΥΡΑΜ (Μπορούσια Γκλάντμπαχ) 5
ΕΝΚΟΥΝΚΟΥ (Λειψία) 4

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (12η)
22/11/19 ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ-ΠΑΝΤΕΡΜΠΟΡΝ (21:30)
23/11/19 ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ-ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ (16:30)
23/11/19 ΑΪΝΤΡΑΧΤ-ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ (16:30)
23/11/19 ΒΕΡΝΤΕΡ-ΣΑΛΚΕ (16:30)
23/11/19 ΦΟΡΤΟΥΝΑ-ΜΠΑΓΕΡΝ (16:30)
23/11/19 ΟΥΝΙΟΝ-ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ (16:30)
23/11/19 ΛΕΙΨΙΑ-ΚΟΛΩΝΙΑ (19:30)
24/11/19 ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ-ΧΕΡΤΑ (16:30)
24/11/19 ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ-ΜΑΪΝΤΣ (19:00)

 

ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11η)
8/11/19 ΚΟΛΩΝΙΑ-ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ 1-2 Κόρδομπα 34′ – Ανταμιάν 48′, Λοκάντια 98′ (πεν.)
9/11/19 ΧΕΡΤΑ-ΛΕΙΨΙΑ 2-4 Μίτελσταντ 32′, Ζέλκε 92′ –
Βέρνερ 38′ (πεν.), 91′, Ζάμπιτσερ 45′ +1, Καμπλ 86′
9/11/19 ΜΑΪΝΤΣ-ΟΥΝΙΟΝ 2-3 Ονισίβο 81′, Μπροζίνσκι 94′
– Μπροζίνσκι 30′ (αυτ.), Άντερσον 45′ +3, 51′
9/11/19 ΣΑΛΚΕ-ΦΟΡΤΟΥΝΑ 3-3 Καλιγκιούρι 33′, Κάμπακ 67′, Σερντάρ 79′ –
Χένινγκς 62′ (πεν.), 74′, 85′
9/11/19 ΠΑΝΤΕΡΜΠΟΡΝ-ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ 0-1 Μαξ 41′
9/11/19 ΜΠΑΓΕΡΝ-ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ 4-0 Λεβαντόφσκι 17′, 76′, Ναμπρί 47′, Χούμελς 80′ (αυτ.)
10/11/19 ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ-ΒΕΡΝΤΕΡ 3-1 Μπενσεμπαϊνί 20′, Χέρμαν 22′, 59′ – Μπίτενκουρτ 93′
10/11/19 ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ-ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ 0-2 Μπελαράμπι 25′, Παουλίνιο 96′
10/11/19 ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ-ΑΪΝΤΡΑΧΤ 1-0 Πέτερσεν 77′

ΜΕΝΟΥ:

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ