CYPRUS LEAGUE

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΚΥΠΡΟΣ – CYPRUS LEAGUE (Α’ Κατηγορία)

Πρόγραμμα, βαθμολογία και αποτελέσματα του Κυπριακού Πρωταθλήματος Πρώτης Κατηγορίας για την σεζόν 2018 – 2019.

#
Playoff / Playout
Π
Β
ΣΥΝΟΛΟ
ΕΝΤΟΣ
ΕΚΤΟΣ
1
ΑΠΟΕΛ
25
54
16-6-3
49-22
+27
6-4-2
25-10
10-2-1
24-11
2
ΑΠΟΛΛΩΝ
25
53
16-5-4
57-21
+36
8-2-3
32-13
8-3-1
25-8
3
ΑΕΛ
25
45
14-3-8
36-32
+4
7-1-4
20-17
7-2-4
16-15
4
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
25
43
12-7-6
38-17
+21
8-2-2
19-4
4-5-4
19-13
5
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
25
36
10-6-9
30-31
-1
6-4-2
14-9
4-2-7
16-22
6
ΟΜΟΝΟΙΑ
25
35
10-5-10
29-28
+1
7-3-3
19-14
3-2-7
10-14
7
ΑΝΟΡΘΩΣΗ
25
32
10-8-7
30-29
+1
4-4-4
14-14
6-4-3
16-15
8
ΔΟΞΑ
25
24
6-6-13
32-41
-9
3-4-5
17-20
3-2-8
15-21
9
ΕΝΠ
25
24
6-6-13
21-40
-19
5-3-5
16-17
1-3-8
5-23
10
ΑΛΚΗ
25
23
6-5-14
25-48
-23
3-2-8
15-28
3-3-6
10-20
11
ΠΑΦΟΣ
25
22
7-7-11
24-40
-16
5-3-5
9-13
2-4-5
15-27
12
ΕΡΜΗΣ
25
13
3-4-18
23-45
-22
2-2-9
12-21
1-2-9
11-24
  • Πρωταθλητής – Προκριματικά Champions League
  • Προκριματικά Europa League
  • Υποβιβασμός

Αφαιρέσεις βαθμών: Πάφος (-6), Ανόρθωση (-6)

(Σε περίπτωση τελικής ισοβαθμίας ομάδων, μετράνε τα μεταξύ τους αποτελέσματα)

ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΡΟΣΤΕΡ ΤΩΝ ΚΟΡΥΦΑΙΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ:

 

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΤΟΥ ΧΕΙΜΩΝΑ 2019 ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ

 

ΣΚΟΡΕΡ
ΣΑΝΤΙΚ (Δόξα Κατωκοπιάς) 12
ΝΕΜΕΤΣ (Πάφος) 11
ΠΕΡΕΪΡΑ (Απόλλων Λεμεσού) 11
ΤΡΙΤΣΚΟΦΣΚΙ (ΑΕΚ Λάρνακας) 11
ΜΟΡΑΪΣ (ΑΠΟΕΛ) 10

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η – Playoff / Playout)
30/3/19 ΑΕΚ-ΑΠΟΛΛΩΝ (17:00)
30/3/19 ΣΑΛΑΜΙΝΑ-ΑΕΛ (18:30)
30/3/19 ΑΠΟΕΛ-ΟΜΟΝΟΙΑ (19:00)
31/3/19 ΕΝΠ-ΠΑΦΟΣ (16:00)
31/3/19 ΕΡΜΗΣ-ΔΟΞΑ (18:00)
1/4/19 ΑΝΟΡΘΩΣΗ-ΑΛΚΗ (19:00)

 

ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η – Playoff / Playout)
16/3/19 ΣΑΛΑΜΙΝΑ-ΑΕΚ 1-0 Ονουέγκμπου 27′
16/3/19 ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΕΛ 3-1 Τζιωνής 24′, Ραμίρεζ 83′, Ντέρμπισαϊρ 90′ – Γουίλερ 81′
17/3/19 ΑΠΟΛΛΩΝ-ΑΠΟΕΛ 1-3 Ζελάγια 48′ – Νατέλ 65′ (πεν.), Αλ Ταμάρι 68′, Σόουζα 77′
15/3/19 ΕΡΜΗΣ-ΕΝΠ 1-2 Κίκε 55′ – Αντωνίου 12′, Ριέρα 81′
17/3/19 ΠΑΦΟΣ-ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0-1 Βίκτορ 93′
17/3/19 ΑΛΚΗ-ΔΟΞΑ 1-4 Σπόλιαριτς 8′ –
Τσατλ 12′, Μπατίν 24′, Χατζηβασίλης 67′, Κάρλος 71′

Links