CYPRUS LEAGUE

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΚΥΠΡΟΣ – CYPRUS LEAGUE (Α’ Κατηγορία)

Πρόγραμμα, βαθμολογία και αποτελέσματα του Κυπριακού Πρωταθλήματος Πρώτης Κατηγορίας για την σεζόν 2019 – 2020.

#
Π
Β
ΣΥΝΟΛΟ
ΕΝΤΟΣ
ΕΚΤΟΣ
1
ΟΜΟΝΟΙΑ
4
10
3-1-0
7-2
+5
2-0-0
3-0
1-1-0
4-2
2
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
3
5
1-2-0
6-4
+2
0-1-0
2-2
1-1-0
4-2
3
ΕΘΝΙΚΟΣ
2
4
1-1-0
5-4
+1
0-0-0
0-0
1-1-0
5-4
4
ΑΝΟΡΘΩΣΗ
2
4
1-1-0
2-1
+1
0-0-0
0-0
1-1-0
2-1
5
ΑΕΛ
3
4
1-1-1
2-3
-1
1-1-0
2-0
1-0-1
2-3
6
ΑΠΟΕΛ
1
3
1-0-0
3-0
+3
1-0-0
3-0
0-0-0
0-0
7
ΑΠΟΛΛΩΝ
2
3
1-0-1
3-3
0
1-0-0
3-2
0-0-1
0-1
8
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
3
3
1-0-2
4-6
-2
1-0-1
4-4
0-0-1
0-2
9
ΠΑΦΟΣ
3
3
1-0-2
4-6
-2
0-0-1
0-2
1-0-1
4-4
10
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
3
2
0-2-1
5-6
-1
0-2-0
3-3
0-0-1
2-3
11
ΔΟΞΑ
3
2
0-2-1
2-4
-2
0-1-1
1-3
0-1-0
1-1
12
ΕΝΠ
3
0
0-0-3
4-8
-4
0-0-2
4-6
0-0-1
0-2
  • Play-Off Πρωταθλητή και Ευρωπαϊκών θέσεων
  • Play-Out Υποβιβασμού

(Σε περίπτωση τελικής ισοβαθμίας ομάδων, μετράνε τα μεταξύ τους αποτελέσματα)

 

ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΡΟΣΤΕΡ ΤΩΝ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣΤΕΡΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ:

 

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΤΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2019 ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ

 

ΣΚΟΡΕΡ
ΤΡΙΤΣΚΟΦΣΚΙ (ΑΕΚ Λάρνακας) 5
ΜΙΓΚΕΛΙΤΟ (Εθνικός Άχνας) 2
ΣΤΣΕΠΑΝΙΑΚ (ΕΝΠ) 2
ΝΤΕΡΜΠΙΣΑΪΡ (Ομόνοια) 2
ΤΟΡΕΣ (Πάφος) 2

 

ΤΡΕΧΟΥΣΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η)
20/9/19 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΕΚ 2-2 Ζαχαρίου 31′, Αγιτέ 71′ – Κάσες 16′, Τριτσκόφσκι 26′ (πεν.)
21/9/19 ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ 1-0 Σάντος 49′
21/9/19 ΑΕΛ-ΔΟΞΑ (20:00)
22/9/19 ΑΝΟΡΘΩΣΗ-ΠΑΦΟΣ (18:00)
22/9/19 ΕΘΝΙΚΟΣ-ΣΑΛΑΜΙΝΑ (19:00)
23/9/19 ΕΝΠ-ΑΠΟΕΛ (19:00)

 

ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η)
14/9/19 ΑΠΟΕΛ-ΑΕΛ 3-0 Σόουζα 5′, Μιχαϊλοβιτς 43′, Πάβλοβιτς 75′
14/9/19 ΑΠΟΛΛΩΝ-ΠΑΦΟΣ 3-2 Ζελάγια 18′, 82′, Παπουλής 66′ – Τόρες 14′, 61′
15/9/19 ΑΕΚ-ΟΜΟΝΟΙΑ 2-2 Τριτσκόφσκι 40′ (πεν.), 98′ (πεν.) – Χριστοφή 45′ +2, Γκόμεζ 67′
15/9/19 ΔΟΞΑ-ΕΘΝΙΚΟΣ 1-1 Καρλάο 66′ – Κοστόφσκι 39′
15/9/19 ΕΝΠ-ΑΝΟΡΘΩΣΗ 1-2 Αγκίρι 66′ – Ράγιο 45′ +1, Καλτσάς 69′
16/9/19 ΣΑΛΑΜΙΝΑ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3-2 Τίσντελ 42′, Κορέια 69′, Μαριάνοβιτς 84′ – Κα 13′, Ντουβέντρου 75′

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η)
4/10/19 ΑΕΚ-ΕΘΝΙΚΟΣ (19:00)
5/10/19 ΑΠΟΕΛ-ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΝΑΒΟΛΗ
5/10/19 ΠΑΦΟΣ-ΟΜΟΝΟΙΑ (18:00)
5/10/19 ΔΟΞΑ-ΕΝΠ (19:00)
5/10/19 ΣΑΛΑΜΙΝΑ-ΑΕΛ (20:00)
6/10/19 ΑΠΟΛΛΩΝ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (19:00)

ΜΕΝΟΥ:

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ