Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ

EUROPA LEAGUE

Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ

Πρόγραμμα και αποτελέσματα της Δεύτερης Προκριματικής Φάσης του Γιουρόπα Λιγκ 2019 – 2020

 

Μετά τον Β’ Προκριματικό Γύρο, ακολουθεί ο Γ’ Προκριματικός Γύρος. Οι ομάδες που έχουν ήδη προκριθεί εκεί είναι οι εξής: Τουν (Ελβετία), Σπάρτα Πράγας (Τσεχία), Μπράγκα (Πορτογαλία), Φέγενορντ (Ολλανδία), Άντβερπ (Βέλγιο), ΑΕΚ (Ελλάδα), Σπάρτακ Μόσχας (Ρωσία), Μίντιλαντ (Δανία), Ριέκα (Κροατία), Αούστρια Βιέννης (Αυστρία), Τράμπζονσπορ (Τουρκία), Μάριουπολ (Ουκρανία) και Μπνέι Γεχούντα (Ισραήλ).

Σε αυτή την φάση εισέρχονται και οι αποκλεισμένες ομάδες του Α’ Προκριματικού Γύρου του Τσάμπιονς Λιγκ. Σημειώνεται πως η Σαράγεβο (Βοσνία) προκρίνεται απευθείας στον Γ’ Προκριματικό Γύρο του Γιουρόπα Λιγκ.

 

25/7/19 & 1/8/19
Α’
Β’
ΤΡΕ ΠΕΝΕ (SMR)
ΣΟΥΝΤΟΥΒΑ (LTU)
0-5
0-5
ΠΙΑΣΤ (POL)
ΡΙΓΑ (LVA)
3-2
1-2
ΠΑΡΤΙΖΑΝΙ (ALB)
ΣΕΡΙΦ ΤΙΡΑΣΠΟΛ (MDA)
0-1
1-1
ΑΡΑΡΑΤ (ARM)
ΛΙΝΚΟΛΝ ΡΕΝΤ ΙΜΠΣ (GIB)
2-0
2-1
ΒΑΛΟΥΡ (ISL)
ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ (BUL)
1-1
0-4
ΣΛΟΒΑΝ ΜΠΡΑΤΙΣΛΑΒΑΣ (SVK)
ΦΕΡΟΝΙΚΕΛΙ (KOS)
2-1
2-0
ΣΑΝΤΑ ΚΟΛΟΜΑ (AND)
ΑΣΤΑΝΑ (KAZ)
0-0
1-4
ΧΑΒΝΑΡ ΜΠΟΛΤΦΕΛΑΓΚ (FAR)
ΛΙΝΦΙΛΝΤ (NIR)
2-2
0-1
ΣΚΕΝΤΙΑ (FYR)
ΝΤΟΥΝΤΕΛΑΝΖ (LUX)
1-2
1-1
ΝΟΡΚΕΠΙΝΓΚ (SWE)
ΛΙΕΠΑΓΙΑ (LVA)
2-0
1-0
ΧΑΠΟΕΛ ΜΠΕΡ ΣΕΒΑ (ISR)
ΚΑΪΡΑΤ (KAZ)
2-0
1-1
ΑΡΣΕΝΑΛ ΤΟΥΛΑ (RUS)
ΝΕΦΤΣΙ ΜΠΑΚΟΥ (AZE)
0-1
0-3
ΕΣΠΑΝΙΟΛ (ESP)
ΣΤΙΑΡΝΙΑΝ (ISL)
4-0
3-1
ΝΤΟΥΝΑΪΣΚΑ ΣΤΡΕΝΤΑ (SVK)
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (GRE)
1-2
2-3
ΧΑΟΥΓΚΕΣΟΥΝΤ (NOR)
ΣΤΟΥΡΜ ΓΚΡΑΤΣ (AUT)
2-0
1-2
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ (CYP)
ΛΕΦΣΚΙ ΣΟΦΙΑΣ (BUL)
3-0
4-0
ΛΕΓΚΙΑ ΒΑΡΣΟΒΙΑΣ (POL)
ΚΟΥΟΠΙΟΝ (FIN)
1-0
0-0
ΟΥΤΡΕΧΤΗ (NED)
ΖΡΙΝΣΚΙ (BIH)
1-1
1-2 (παρ.)
ΠΙΟΥΝΙΚ (ARM)
ΓΙΑΜΠΛΟΝΕΤΣ (CZE)
2-1
0-0
ΛΕΧΙΑ ΓΚΝΤΑΝΣΚ (POL)
ΜΠΡΟΝΤΜΠΙ (DEN)
2-1
1-4 (παρ.)
ΒΙΝΤΙ (HUN)
ΒΑΝΤΟΥΖ (LIE)
1-0
0-2 (πεν.)
ΚΑΜΠΑΛΑ (AZE)
ΝΤΙΝΑΜΟ ΤΙΦΛΙΔΑΣ (GEO)
0-2
0-3
ΜΑΛΑΤΙΑΣΠΟΡ (TUR)
ΟΛΙΜΠΙΑ ΛΙΟΥΜΠΛΙΑΝΑΣ (SVN)
2-2
1-0
ΦΛΟΡΑ (EST)
ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ (GER)
1-2
1-2
ΝΤΟΜΖΑΛΕ (SVN)
ΜΑΛΜΕ (SWE)
2-2
2-3
ΜΟΛΝΤΕ (NOR)
ΤΣΟΥΚΑΡΙΤΣΚΙ (SRB)
0-0
3-1
ΤΣΙΚΟΥΡΑ (GEO)
ΑΜΠΕΡΝΤΙΝ (SCO)
1-1
0-5
ΓΑΝΔΗ (BEL)
ΒΙΤΟΡΟΥΛ (ROU)
6-3
1-2
ΜΠΟΥΝΤΟΥΣΝΟΣΤ (MNE)
ΖΟΡΙΑ ΛΟΥΓΚΑΝΣΚ (UKR)
1-3
0-1
ΤΣΣΚΑ ΣΟΦΙΑΣ (BUL)
ΟΣΙΓΕΚ (CRO)
1-0
0-1 (4-3 πεν.)
ΤΟΡΙΝΟ (ITA)
ΝΤΕΜΠΡΕΤΣΕΝ (HUN)
3-0
4-1
ΛΟΥΚΕΡΝΗ (SUI)
ΚΛΑΚΣΒΙΚ (FAR)
1-0
1-0
ΡΕΪΝΤΖΕΡΣ (SCO)
ΠΡΟΓΚΡΕΣ (LUX)
2-0
0-0
ΒΕΝΤΣΠΙΛΣ (LVA)
ΓΚΖΙΡΑ (MLT)
4-0
2-2
ΣΤΡΑΣΒΟΥΡΓΟ (FRA)
ΜΑΚΑΜΠΙ ΧΑΪΦΑ (ISR)
3-1
1-2
ΜΛΑΝΤΑ ΜΠΟΛΕΣΛΑΒ (CZE)
ΟΡΝΤΑΜΠΑΣΙ (KAZ)
1-1
3-2
ΣΑΜΡΟΚ ΡΟΒΕΡΣ (IRL)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ (CYP)
2-1
1-3 (παρ.)
ΑΛΚΜΑΡ (NED)
ΧΑΚΕΝ (SWE)
0-0
3-0
ΑΛΑΣΚΕΡΤ (ARM)
ΣΤΕΑΟΥΑ ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙΟΥ (ROU)
0-3
3-2
ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΠΛΟΒΝΤΙΒ (BUL)
ΣΠΑΡΤΑΚ ΤΡΝΑΒΑ (SVK)
2-0
1-3
ΓΟΥΛΦΣ (ENG)
ΚΡΟΥΣΕΪΝΤΕΡΣ (NIR)
2-0
4-1
ΑΡΗΣ (GRE)
ΑΕΛ (CYP)
0-0
1-0
ΖΕΝΕΣ ΕΣ (LUX)
ΒΙΤΟΡΙΑ ΓΚΙΜΑΡΑΕΣ (POR)
0-1
0-4
ΧΟΝΒΕΝΤ (HUN)
ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΤΑΤΕΑ ΚΡΑΪΟΒΑ (ROU)
0-0
0-0 (1-3 πεν.)
ΣΑΧΤΙΟΡ ΣΟΛΙΓΚΟΡΣΚ (BLR)
ΕΣΜΠΙΕΡΓΚ (DEN)
2-0
0-0
ΚΟΝΑΣ ΚΟΥΕΪ ΝΟΜΑΝΤΣ (WAL)
ΠΑΡΤΙΖΑΝ (SRB)
0-1
0-3

ΜΕΝΟΥ:

EUROPA LEAGUE