ΙΣΠΑΝΙΑ – LA LIGA (Πριμέρα)

Πρόγραμμα, βαθμολογία και αποτελέσματα του Ισπανικού Πρωταθλήματος LaLiga (Primera Division) για την σεζόν 2022 – 2023

#
 
Π
Β
ΣΥΝΟΛΟ
ΕΝΤΟΣ
ΕΚΤΟΣ
1
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ
18
47
15-2-1
37-6
+31
7-2-0
19-1
8-0-1
18-5
2
ΡΕΑΛ
17
41
13-2-2
38-16
+22
5-2-0
16-7
8-0-2
22-9
3
ΣΟΣΙΕΔΑΔ
18
38
12-2-4
28-18
+10
5-2-2
12-10
7-0-2
16-8
4
ΑΤΛΕΤΙΚΟ
18
31
9-4-5
27-16
+11
4-2-3
14-9
5-2-2
13-7
5
ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ
18
31
9-4-5
21-13
+8
6-1-1
14-6
3-3-4
7-7
6
ΜΠΕΤΙΣ
18
31
9-4-5
20-14
+6
5-2-1
12-5
4-2-4
8-9
7
ΟΣΑΣΟΥΝΑ
18
28
8-4-6
18-17
+1
6-0-3
12-8
2-4-3
6-9
8
ΜΠΙΛΜΠΑΟ
18
26
7-5-6
25-19
+6
5-2-3
12-6
2-3-3
13-13
9
ΒΑΓΕΚΑΝΟ
18
26
7-5-6
24-22
+2
4-2-3
13-11
3-3-3
11-11
10
ΜΑΓΙΟΡΚΑ
19
25
7-4-8
15-18
-3
4-2-3
7-6
3-2-5
8-12
11
ΑΛΜΕΡΙΑ
19
22
6-4-9
23-29
-6
6-1-3
17-12
0-3-6
6-17
12
ΧΙΡΟΝΑ
19
21
5-6-8
26-29
-3
4-3-3
16-15
1-3-5
10-14
13
ΣΕΒΙΛΛΗ
18
21
5-6-8
21-26
-5
3-3-4
10-12
2-3-4
11-14
14
ΒΑΛΕΝΘΙΑ
17
20
5-5-7
25-20
+5
4-2-4
17-10
1-3-3
8-10
15
ΕΣΠΑΝΙΟΛ
19
20
4-8-7
23-29
-6
2-3-4
11-15
2-5-3
12-14
16
ΚΑΝΤΙΘ
19
19
4-7-8
14-29
-15
2-5-3
9-15
2-2-5
5-14
17
ΧΕΤΑΦΕ
19
17
4-5-10
16-26
-10
2-3-5
9-13
2-2-5
7-13
18
ΘΕΛΤΑ
18
17
4-5-9
17-29
-12
2-4-3
12-13
2-1-6
5-16
19
ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ
18
17
5-2-11
13-28
-15
4-1-4
8-9
1-1-7
5-19
20
ΕΛΤΣΕ
19
6
0-6-13
12-39
-27
0-3-6
5-15
0-3-7
7-24
  • Πρωταθλητής – Champions League
  • Champions League
  • Europa League
  • Προκριματικά Conference League
  • Υποβιβασμός

(Σε περίπτωση τελικής ισοβαθμίας ομάδων, μετράνε τα μεταξύ τους αποτελέσματα)

 

ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΡΟΣΤΕΡ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΤΗΣ ΠΡΙΜΕΡΑ ΝΤΙΒΙΖΙΟΝ:

 

 

ΣΚΟΡΕΡ  
ΛΕΒΑΝΤΟΦΣΚΙ (Μπαρτσελόνα) 13
ΧΟΣΕΛΟΥ (Εσπανιόλ) 11
ΜΠΕΝΖΕΜΑ (Ρεάλ Μαδρίτης) 9
ΙΓΚΛΕΣΙΑΣ (Ρεάλ Μπέτις) 9
ΑΣΠΑΣ (Θέλτα) 8

 

ΑΣΙΣΤ  
ΜΕΡΙΝΟ (Ρεάλ Σοσιεδάδ) 7
ΓΚΡΙΖΜΑΝ (Ατλέτικο Μαδρίτης) 6
ΝΤΕΜΠΕΛΕ (Μπαρτσελόνα) 5
ΡΟΝΤΡΙΓΚΟ (Ρεάλ Μαδρίτης) 5
ΟΛΙΒΑΝ (Εσπανιόλ) 5

 

 

ΤΡΕΧΟΥΣΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19η)
ΑΛΜΕΡΙΑ 3 1 ΕΣΠΑΝΙΟΛ
Σουάρεζ 21, Μπαπτιστάο 61, Πορτίγιο 77 – Χοσέλου 95
ΚΑΝΤΙΘ 2 0 ΜΑΓΙΟΡΚΑ
Μπονγκοντά 10, Φερνάντεθ 38 (πεν)
ΧΙΡΟΝΑ 0 1 ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ
Πέδρι 61
ΣΕΒΙΛΛΗ 3 0 ΕΛΤΣΕ
Εν Νεσιρί 29, 45+3, Ακούνια 43
ΧΕΤΑΦΕ 0 1 ΜΠΕΤΙΣ
Ιγκλέσιας 85 (πεν)
ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ ΒΑΛΕΝΘΙΑ
(29/1/23 – 15:00)
ΟΣΑΣΟΥΝΑ ΑΤΛΕΤΙΚΟ
(29/1/23 – 17:15)
ΘΕΛΤΑ ΜΠΙΛΜΠΑΟ
(29/1/23 – 19:30)
ΡΕΑΛ ΣΟΣΙΕΔΑΔ
(29/1/23 – 22:00)
ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ ΒΑΓΕΚΑΝΟ
(30/1/23 – 22:00)

 

ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18η)
ΜΑΓΙΟΡΚΑ 1 0 ΘΕΛΤΑ
Ροντρίγκεθ 59
ΒΑΓΕΚΑΝΟ 0 2 ΣΟΣΙΕΔΑΔ
Σόρλοτ 15, Μπαρενετσέα 36
ΕΣΠΑΝΙΟΛ 1 0 ΜΠΕΤΙΣ
Μπράιτγουεϊτ 43
ΑΤΛΕΤΙΚΟ 3 0 ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ
Μοράτα 18, Γκριζμάν 23, Ερμόσο 28
ΣΕΒΙΛΛΗ 1 0 ΚΑΝΤΙΘ
Ράκιτιτς 89 (πεν)
ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ 1 0 ΧΙΡΟΝΑ
Παρέχο 101 (πεν)
ΕΛΤΣΕ 1 1 ΟΣΑΣΟΥΝΑ
Καρμόνα 67 – Άβιλα 20
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 1 0 ΧΕΤΑΦΕ
Πέδρι 35
ΜΠΙΛΜΠΑΟ 0 2 ΡΕΑΛ
Μπενζεμά 24, Κρος 90
ΒΑΛΕΝΘΙΑ 2 2 ΑΛΜΕΡΙΑ
Κλάιφερτ 48, Γκαγιά 65 – Τσούμι 54, Πορτίγιο 74

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20η)
ΜΠΙΛΜΠΑΟ ΚΑΝΤΙΘ
(3/2/23 – 22:00)
ΕΣΠΑΝΙΟΛ ΟΣΑΣΟΥΝΑ
(4/2/23 – 15:00)
ΕΛΤΣΕ ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ
(4/2/23 – 17:15)
ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΧΕΤΑΦΕ
(4/2/23 – 19:30)
ΜΠΕΤΙΣ ΘΕΛΤΑ
(4/2/23 – 22:00)
ΜΑΓΙΟΡΚΑ ΡΕΑΛ
(5/2/23 – 15:00)
ΧΙΡΟΝΑ ΒΑΛΕΝΘΙΑ
(5/2/23 – 17:15)
ΣΟΣΙΕΔΑΔ ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ
(5/2/23 – 19:30)
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΣΕΒΙΛΛΗ
(5/2/23 – 22:00)
ΒΑΓΕΚΑΝΟ ΑΛΜΕΡΙΑ
(6/2/23 – 22:00)

 

ΜΕΝΟΥ:

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ