ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ EURO 2020

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Πρόγραμμα, βαθμολογία και αποτελέσματα του Έκτου ομίλου των Προκριματικών Euro 2020.

#
Π
Β
ΣΥΝΟΛΟ
ΕΝΤΟΣ
ΕΚΤΟΣ
1
ΙΣΠΑΝΙΑ
6
18
6-0-0
17-3
+14
3-0-0
9-1
3-0-0
8-2
2
ΣΟΥΗΔΙΑ
6
11
3-2-1
13-8
+5
2-1-0
6-2
1-1-1
7-6
3
ΡΟΥΜΑΝΙΑ
6
10
3-1-2
13-7
+6
2-0-1
6-3
1-1-1
7-4
4
ΝΟΡΒΗΓΙΑ
6
9
2-3-1
11-8
+3
1-2-0
7-5
1-1-1
4-3
5
ΜΑΛΤΑ
6
3
1-0-5
2-13
-11
1-0-2
2-7
0-0-3
0-6
6
Ν. ΦΕΡΟΕ
6
0
0-0-6
3-20
-17
0-0-3
1-10
0-0-3
2-10
  • Πρόκριση στο Euro

***Σουηδία και Νορβηγία έχουν ήδη εξασφαλισμένη θέση στα playoff σε περίπτωση μή απευθείας πρόκρισης από τον όμιλο.

ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ
23/3/19
ΜΑΛΤΑ-Ν. ΦΕΡΟΕ
2-1
Νουόκο 13′, Μποργκ 77′ (πεν.) – Τόμσεν 98′
23/3/19
ΣΟΥΗΔΙΑ-ΡΟΥΜΑΝΙΑ
2-1
Κουέισον 33′, Κλάεσον 40′ – Κεσέρου 58′
23/3/19
ΙΣΠΑΝΙΑ-ΝΟΡΒΗΓΙΑ
2-1
Ροντρίγκο 16′, Ράμος 71′ (πεν.) – Κινγκ 65′ (πεν.)
26/3/19
ΜΑΛΤΑ-ΙΣΠΑΝΙΑ
0-2
Μοράτα 31′, 73′
26/3/19
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΣΟΥΗΔΙΑ
3-3
Γιόνσεν 41′, Κινφκ 59′, Καμαρά 96′ –
Κλάεσον 70′, Νόντβαϊτ 86′ (αυτ.), Κουέισον 91′
26/3/19
ΡΟΥΜΑΝΙΑ-Ν. ΦΕΡΟΕ
4-1
Ντέακ 26′, Κεσέρου 29′, 32′, Πούσκας 63′
– Ντάβιντσεν 40′ (πεν.)
7/6/19
Ν. ΦΕΡΟΕ-ΙΣΠΑΝΙΑ
1-4
Όλσεν 30′ – Ράμος 6′, Νάβας 19′, Γκέστσον 34′ (αυτ.), Γκαγιά 71′
7/6/19
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΡΟΥΜΑΝΙΑ
2-2
Ελιουνούσι 56′, ‘Εντεγκαρντ 70′ – Κεσέρου 77′, 92’
7/6/19
ΣΟΥΗΔΙΑ-ΜΑΛΤΑ
3-0
Κουέισον 2′, Κλάεσον 50′, Ίσακ 81′
10/6/19
Ν. ΦΕΡΟΕ-ΝΟΡΒΗΓΙΑ
0-2
Γιόνσεν 49′, 83′
10/6/19
ΜΑΛΤΑ-ΡΟΥΜΑΝΙΑ
0-4
Πούσκας 7′, 29′, Κίπτσιου 34′, Μαν 91′
10/6/19
ΙΣΠΑΝΙΑ-ΣΟΥΗΔΙΑ
3-0
Ράμος 64′ (πεν.), Μοράτα 85′ (πεν.), Ογιαρθάμπαλ 87′
5/9/19
Ν. ΦΕΡΟΕ-ΣΟΥΗΔΙΑ
0-4
Ίσακ 12′, 15′, Λίντελεφ 23′, Κουέισον 41′
5/9/19
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΜΑΛΤΑ
2-0
Μπέργκε 34′, Κινγκ 45′ +1 (πεν.)
5/9/19
ΡΟΥΜΑΝΙΑ-ΙΣΠΑΝΙΑ
1-2
Αντόνε 59′ – Ράμος 29′ (πεν.), Πάκο 47′
8/9/19
ΡΟΥΜΑΝΙΑ-ΜΑΛΤΑ
1-0
Πούσκας 47′
8/9/19
ΙΣΠΑΝΙΑ-Ν. ΦΕΡΟΕ
4-0
Ροντρίγκο 13′, 50′, Πάκο 90′, 93′
8/9/19
ΣΟΥΗΔΙΑ-ΝΟΡΒΗΓΙΑ
1-1
Φόρσμπεργκ 60′ – Γιόχανσεν 45′
12/10/19
Ν. ΦΕΡΟΕ-ΡΟΥΜΑΝΙΑ
12/10/19
ΜΑΛΤΑ-ΣΟΥΗΔΙΑ
12/10/19
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΙΣΠΑΝΙΑ
15/10/19
Ν. ΦΕΡΟΕ-ΜΑΛΤΑ
15/10/19
ΡΟΥΜΑΝΙΑ-ΝΟΡΒΗΓΙΑ
15/10/19
ΣΟΥΗΔΙΑ-ΙΣΠΑΝΙΑ
15/11/19
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-Ν. ΦΕΡΟΕ
15/11/19
ΡΟΥΜΑΝΙΑ-ΣΟΥΗΔΙΑ
15/11/19
ΙΣΠΑΝΙΑ-ΜΑΛΤΑ
18/11/19
ΜΑΛΤΑ-ΝΟΡΒΗΓΙΑ
18/11/19
ΙΣΠΑΝΙΑ-ΡΟΥΜΑΝΙΑ
18/11/19
ΣΟΥΗΔΙΑ-Ν. ΦΕΡΟΕ

ΜΕΝΟΥ:

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ EURO 2020