SUPER LEAGUE 1

ΕΛΛΑΔΑ – SUPER LEAGUE 1

Πρόγραμμα, βαθμολογία και αποτελέσματα του Ελληνικού Πρωταθλήματος Σούπερ Λιγκ 1 για την σεζόν 2022 – 2023

#
 
Π
Β
ΣΥΝΟΛΟ
ΕΝΤΟΣ
ΕΚΤΟΣ
1
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
19
45
14-3-2
28-10
+18
7-2-1
13-6
7-1-1
15-4
2
ΑΕΚ
19
44
14-2-3
38-9
+29
8-0-1
20-3
6-2-2
18-6
3
ΠΑΟΚ
19
39
11-6-2
29-11
+18
7-2-1
13-6
5-4-1
16-6
4
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
19
39
11-6-2
33-11
+22
6-2-1
17-4
5-4-1
16-7
5
ΑΡΗΣ
19
31
9-4-6
28-14
+14
7-2-1
20-5
2-2-5
8-9
6
ΒΟΛΟΣ
20
29
8-5-7
24-33
-9
4-1-5
14-22
4-4-2
10-11
7
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
20
25
6-7-7
21-21
0
4-5-1
12-7
2-2-6
9-14
8
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
20
23
6-5-9
23-29
-6
2-2-6
8-16
4-3-3
15-13
9
ΟΦΗ
19
19
4-7-8
16-23
-7
2-3-5
6-11
2-4-3
10-12
10
ΓΙΑΝΝΙΝΑ
20
19
4-7-9
22-36
-14
3-4-3
13-18
1-3-6
9-18
11
ΑΣΤΕΡΑΣ
19
18
3-9-7
14-23
-9
3-5-1
7-3
0-4-6
7-20
12
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
19
13
2-7-10
10-22
-12
2-4-4
7-11
0-3-6
3-11
13
ΛΑΜΙΑ
19
12
1-9-9
8-31
-23
1-4-4
6-15
0-5-5
2-16
14
ΙΩΝΙΚΟΣ
19
8
1-5-13
12-33
-21
0-5-5
7-17
1-0-8
5-16
  • Play-Off Πρωταθλητή και Ευρωπαϊκών θέσεων
  • Play-Out Υποβιβασμού

(Σε περίπτωση τελικής ισοβαθμίας ομάδων, μετράνε τα μεταξύ τους αποτελέσματα)

 

ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΡΟΣΤΕΡ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΤΗΣ ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚ 1:

 

 

ΣΚΟΡΕΡ  
ΚΑΡΕΛΗΣ (Παναιτωλικός) 10
Λ. ΓΚΑΡΣΙΑ (ΑΕΚ) 10
ΑΪΤΟΡ (Παναθηναϊκός) 8
ΜΠΑΚΑΜΠΟΥ (Ολυμπιακός) 7
ΟΛΙΒΕΪΡΑ (ΠΑΟΚ) 7

 

ΑΣΙΣΤ  
ΣΟΡΙΑ (ΠΑΣ Γιάννινα) 6
ΜΑΝΤΣΙΝΙ (Άρης) 6
ΜΟΡΕΪΡΑ (ΠΑΣ Γιάννινα) 5
ΕΛΙΑΣΟΝ (ΑΕΚ) 5
ΚΛΩΝΑΡΙΔΗΣ (Ατρόμητος) 5

 

 

ΤΡΕΧΟΥΣΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20η)
ΒΟΛΟΣ 2 3 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
Τσιρίνος 18, Εσκοβάλ 96 –
Σενγκέλια 39, Πέντρο 68 (πεν), Μαλής 73
ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1 1 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Μπάλαν 32 – Τζοβάρας 77
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΟΦΗ
(29/1/23 – 20:00)
ΑΕΚ ΑΡΗΣ
(29/1/23 – 16:00)
ΠΑΟΚ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
(30/1/23 – 17:00)
ΛΑΜΙΑ ΙΩΝΙΚΟΣ
(30/1/23 – 19:30)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
(30/1/23 – 21:00)

 

ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19η)
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 1 1 ΓΙΑΝΝΙΝΑ
Ντουάρτε 82 – Εραμούσπε 89
ΟΦΗ 1 0 ΑΣΤΕΡΑΣ
Περέα 88
ΑΡΗΣ 3 0 ΒΟΛΟΣ
Γκαρθία 47, 60, 74
ΙΩΝΙΚΟΣ 1 2 ΑΕΚ
Σεμπά 38 – Βίντα 82, Τσούμπερ 92
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 0 0 ΛΑΜΙΑ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 0 3 ΠΑΟΚ
Πέρεθ 44 (αυτ), Α. Ζίβκοβιτς 46, Κωνσταντέλιας 52
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 1 1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Φρίντγιονσον 64 – Μπακαμπού 54

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (21η)
ΟΦΗ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
(4/2/23 – 17:00)
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΡΗΣ
(4/2/23 – 19:00)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΛΑΜΙΑ
(5/2/23 – 17:00)
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΕΚ
(5/2/23 – 17:30)
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ
(5/2/23 – 20:00)
ΠΑΟΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
(5/2/23 – 20:30)
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΣ
(6/2/23 – 16:00)

 

ΜΕΝΟΥ:

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ